Aktualności

Skaczą konie na hipodromie

Jeździec skaczący na koniu przez przeszkodę
Fot. ©Depositphotos/ tristana

Trzydniowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody połączone z Mistrzostwami Pomorza rozpoczną się na sopockim hipodromie w piątek, 16 września i potrwają od niedzieli, 18 września 2016 r. Dla widzów wstęp – wolny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Skoki przez przeszkody to bardzo widowiskowy sport. Zawody polegają na przejechaniu w określonym czasie i kolejności trasy z przeszkodami, z jak najmniejszą liczbą zrzutek. Wysokość przeszkód wynosi od 60 do 155 cm. Po każdej konkurencji następuje uroczysta dekoracja koni i jeźdźców.

Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności, dokładności i wytrenowania konia skaczącego pod jeźdźcem. Konkurencja polega na tym, że na parkurze ustawia się kilka lub kilkanaście przeszkód, które koń wraz ze swym jeźdźcem musi pokonać w określonej kolejności i czasie, z jak najmniejszą liczbą zrzutek i przypadków nieposłuszeństwa konia. Za każdy błąd para koń i jeździec otrzymuje punkty karne. Zwycięża ten, kto zgromadził jak najmniejszą liczbę punktów karnych, a w przypadku wyrównanego wyniku, ten kto pokona tor w krótszym czasie. Istnieje wiele rodzajów konkursów: w niektórych zwycięzcy wyłaniani są w dogrywkach; są też konkursy pozwalające na zbieranie punktów bonifikacyjnych oraz takie, w których priorytetowy jest czas przejazdu. 

Szczegółowe informacje o zawodach.

 

Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody i Mistrzostwa Pomorza

  • 16-18 września maja 2016  r., piątek-niedziela, godz.8.00-17.00
  • Hipodrom Sopot
  • ul. Polna 1
  • Sopot
  • wstęp – wolny

Zobacz: Hipodrom Sopot

Skoki przez przeszkody_plakat

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości