Aktualności

Siesta Festival po raz piąty

$image_alt
Neuza. Fot. Tiago Sousa Dias_Lusafrica/materiały prasowe

Sześć koncertów w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Trzy w głównej sali koncertowej, trzy w sali Zielonej jako znane, wyczekiwane, tajemnicze i oblegane wieczory fado. Na zakończenie tradycyjna afrykańska fiesta w Klubie Parlament. Święto world music, fado i rytmów kabowerdyjskich rozpocznie się 23 kwietnia 2015 r.

Podczas tegorocznej edycji Siesta Festival będzie aż sześciokrotnie gościć we wnętrzach Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. W tradycji festiwalu są też ogromnie oczekiwane, intymne Noce Fado, z kolacją i muzyką na wyciągnięcie ręki. Tegoroczny gość festiwalu, Duarte, wystąpi podczas dwóch pierwszych festiwalowych wieczorów, po zakończeniu głównego koncertu. Festiwal zakończy niedzielna afrykańska fiesta w jak zwykle przy takich okazjach, rozbujanym do szaleństwa klubie Parlament.

Entuzjaści muzyki luzofońskiej zyskują dodatkową możliwość na spotkanie z niezwykłym wykonawcą.  23 kwietnia Helder Moutinho będzie gwiazdą dodatkowego Wieczoru Fado.

Drugiego dnia Siesta Festival sala koncertowa Filharmonii Bałtyckiej będzie należała do miłośników muzyki kobowerdyjskiej. Na scenie pojawi się Neuza! Neuza to nowość i najświeższa rewelacja z Wysp Zielonego Przylądka. Siesta Festival co roku prezentuje artystów z Cabo Verde. Wydaje się, że trudno znaleźć gdziekolwiek na świecie muzykę bardziej zmysłową, czułą, świetlistą, porywającą, melodyjną, wyrafinowaną i przystępną zarazem. Neuza pokazuje całe bogactwo i piękno tej urzekającej, endemicznej wręcz muzyki.

Festiwal zakończy się afrykańską fiestą w Klubie Parlament w Gdańsku. Siestowo-fiestowa scena klubu 26 kwietnia przejdzie we władania pani o dźwięcznym nazwisku Charlotte Dipanda. Ta młoda i ciągle obiecująca mieszkanka najbardziej rozśpiewanego kraju Afryki, Kamerunu, ma już na swym koncie płyty, międzynarodową karierę rozpoczynaną oczywiście z Paryża, wspólne występy i nagrania z tak lubianymi i znanymi w naszym kraju muzykami jak „etatowy basista Siesty" Richard Bona czy podziwiany na festiwalu Blick Bassy. W Klubie Parlament Charlotta Dipanda roztańczy, rozrusza, rozgrzeje do czerwoności polską publiczność po raz pierwszy.

Mariza. Fot. materiały prasowe
Mariza również zagości na Siesta Festival 2015. Wystąpi w niedzielę, 26 kwietnia.
Fot. materiały prasowe

 

Więcej informacji o festiwalu i występujących artystach na www.siestafestival.pl, a także Facebook: Siesta Festival

Siesta Festival - logo

 

Siesta Festival
————————————————

 

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości