Aktualności

Sfera dzieci w Hewelianum

$image_alt
Fot. ©Depositphotos Noam Armonn

Gdański Centrum Hewelianum zaprasza w sobotę, 23 maja 2015 r., na kolejną odsłonę imprezy „Dzieciosfera". Wydarzenie podzielone na dwie części – targową i warsztatową – będzie prezentowała najnowszą trójmiejską ofertę edukacyjno-plastyczną dla starszych, młodszych i najmłodszych.

Dzieciosfera to cykliczna impreza o dzieciach i dla dzieci. Spotkania z designem mają rozwijać twórczy potencjał dzieci, a rodzicom zaprezentować dobrze zaprojektowane i świetnie wykonane przedmioty dla dzieci. Zabawki, książki, stroje, wyposażenie pokoju – wszystko co wzbogaca dziecięcy świat i pomaga w stymulacji rozwojowej dzieci.

Wystawcy obecni podczas wydarzenia (twórcy zabawek i akcesoriów dla dzieci, projektanci mody dziecięcej, rysownicy, twórcy biżuterii i dodatków dla dorosłych) proponują rzeczy, podczas powstawania których uwaga projektanta skupiona była na dziecku, jego możliwościach i potrzebach.

Oprócz części targowej prowadzone będą również różnorodne warsztaty dla najmłodszych. Ich celem będzie zapoznanie dzieci z możliwościami jakie kryją się w rzeczach, które na co dzień wyrzucamy, czyli recyklingiem opakowań, resztek papieru i innych drobiazgów. Warsztaty mają pobudzać kreatywność dzieci, rozwijać ich poczucie estetyki i uczyć projektowania. Oferta warsztatowa skierowana jest zarówno do dzieci (warsztaty plastyczne i rękodzielnicze) jak i do dorosłych.

Stoiska zlokalizowane będą w namiocie znajdującym się na głównym placu fortu – majdanie. Wejście na część targową jest bezpłatne.

Plan Warsztatów:

10.00 Pestka Zaplata – warsztaty tkackie
Wiek uczestników 6-10 lat

11.00 Kamyk Studio oraz Wydawnictwo Zakamarki czytają i nawlekają
Wiek uczestników 3-9 lat

Czytamy: „Filip i mama, która zapomniała" – autorstwa P. Lindenbaum, wyd. Zakamarki. Książeczka opowiada o chłopcu, Filipie, którego Mama pewnego dnia z powodu nawału codziennych obowiązków i zmęczenia, zamienia się w smoka. I zupełnie zapomina, co się robi, kiedy jest się mamą. Filip postanawia wyruszyć na poszukiwanie lekarstwa na smoki. Po przeczytaniu opowieści będziecie tworzyć prezent dla swoich Mam z okazji zbliżającego się Dnia Mamy (wisiorek z bursztynów i paciorków).

12.00 Zuza Piotrowicz, Ładne kwiatki – origami
Wiek uczestników 10-15 lat

13.00 Kredowe Loveb – majsterkowanie dla najmłodszych
Wiek uczestników 12-16 lat

14.00 Lo Tech Toys, Kurs latania – budowa szybowców
Wiek uczestników 6-9 lat

15.00 Pestka i kukiełki – jak zrobić domowy teatrzyk?
Wiek uczestników 3-9 lat

Udział w warsztatach Dzieciosfery jest dostępny w ramach biletu wstępu na interaktywną wystawę w Centrum Hewelianum.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zapisywać można się mailowo (należy podać nazwę warsztatów oraz imiona i wiek dzieci) pod adresem: karola@kotynaploty.pl lub bambak@bambaks.com

Warsztaty z Sową Zuzu – prowadzone przez Niepubliczny Punkt Przedszkolny Sowa Zuzu

Program „Rybki, Ryby, Wieloryby

  • 11.00 dla uczestników w wieku 5-10 miesięcy
  • 12.30 dla uczestników w wieku 11-18 miesięcy

Zajęcia z programu „Rybki, Ryby, Wieloryby" mają na celu wszechstronne wspieranie dziecka, dostarczanie bodźców do doświadczania, działania i doskonalenia różnych umiejętności. Ponadto dziecko ma okazję przebywać w grupie rówieśników, współpracować z nimi. Uczy się podstawowych zasad współżycia społecznego. Obecność Rodzica, który czynnie uczestniczy w zajęciach polega nie tylko na wspieraniu działania dziecka, ma on okazję przyjrzeć się zachowaniu swojej pociechy, odkryć jego słabe i mocne strony. Może zajęcia staną się dla dorosłych uczestników inspiracją do podobnej zabawy w domu?

14.00 PieSowe Zabawianki, czyli spotkanie z czworonogami
Dla uczestników w wieku 3-7 lat

Szczegółowe informacje na temat Dzieciosfery na stronie Centrum Hewelianum

 

Oprac. BK

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości