Aktualności

Sercowe sprawy na wykładzie w Experymencie

Damskie i męskie dłonie trzymają symboliczne serce
Fot. ©Depositphotos/belchonock

Centrum Nauki Experyment w Gdyni w ramach cyklu „Wykłady z dowodem" zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące zdrowia. W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. podczas otwartego wykładu „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca" dowiemy się, jak zapobiegać chorobom układu krążenia. Poznamy, jakie działania i zasady zdrowego trybu życia są polecane przez światowych ekspertów w dziedzinie medycyny, kto znajduje się w grupie ryzyka oraz kiedy należy przeprowadzać badania profilaktyczne.

 

Wykład poprowadzi Kamila Grot-Wołoszka, lekarka w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, od 3 lat pracująca na oddziale kardiologii, gdzie zajmuje się pacjentami obciążonymi chorobami serca takimi jak: zawały serca, niewydolność krążenia czy nadciśnienie tętnicze.

Choroby układu krążenia dotykają także młode i aktywne osoby, więc warto pamiętać, że czasem niewielka zmiana może przynieść ogromny efekt dla poprawy stanu zdrowia. Wykład jest dla każdego, kto chce poznać proste zasady dbania o swoje serce. Słuchacze dowiedzą się, skuteczność których metod jest potwierdzona przez lekarzy, czy naukowcy rzeczywiście zalecają tran i kawę oraz jak ważna jest regularna aktywność fizyczna w naszym życiu.

Dr Kamila Grot-Wołoszka interesuje się zdrowym stylem życia, zagadnieniami związanymi z dietą i sportem. Lekarka przekaże kilka wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia.

Wykład adresowany jest  do młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona.

 

Wykład „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca"

  • 15 stycznia 2017 r.
  • godz. 17.00 w
  • sala kinowa
  • Centrum Nauki Experyment
  • Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
  • wstęp wolny

strona Centrum Nauki Experyment

 

 

 

view szablon artykułu