Aktualności

Senior z kartą może więcej

Para starszych uśmiechniętych ludzi w parku
Fot. ©Depositphotos/monkeybusiness

Poranna kawa z ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi atrakcyjnie? Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oferuje kartę Gdynia Senior Plus, która oferuje bogatą ofertę zniżek i promocji, by zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Karta przygotowana została dla osób, które ukończyły 60 lat.

 

Karta Gdynia Senior Plus jest elementem prowadzonego przez miasto Gdyńskiego Programu Senioralnego na lata 2015-2020, który ma zachęcać osoby starsze do podejmowania aktywności w życiu społecznym, m.in.: w sferze kultury, sportu i rekreacji.

Do udziału w projekcie zgłosiło się blisko 30 partnerów: instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców. W ich ofertach znalazły się zniżki i promocje m.in. na:

  • produkty gastronomiczne,
  • kosmetyczne,
  •  wybrane usługi (masaże, zabiegi pielęgnacyjne itp.),
  • korzystanie z bogatej oferty kulturalnej gdyńskich teatrów i muzeów.


Baza partnerów partnerów, którzy wyrazili chęć udziału w akcji, stale się powiększa, więc oferta dla osób 60+ będzie coraz atrakcyjniejsza.

Pięć kroków do karty Gdynia Senior Plus:

1. Wypełnienie wniosku

  • można to zrobić w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27-31 w Gdyni, od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-16.00,
  • lub pobrać ze strony internetowej Gdyni.

Karta Gdynia Senior Plus2. Złożenie wniosku

Wniosek należy złożyć w Centrum Aktywności Seniora, ul. 3 Maja 27-31, Gdynia

3. Weryfikacja wniosku
Po złożeniu wniosek podlega weryfikacji przez CAS i jeśli wszystkie dane są prawidłowe i zgodne, zarejestrowane zostaną w systemie i zostanie przygotowana karta.

4. Wydanie karty
Karta będzie wydana niezwłocznie po złożeniu wniosku i jego weryfikacji. Na karcie znajdzie się imię i nazwisko oraz numer. Karta ważna jest z dokumentem tożsamości!

5. Korzystanie z Karty
Lista partnerów oraz regulamin korzystania z karty znajdują się na stronie internetowej Gdyni.

Karta Gdynia Senior Plus jest ważna bezterminowo i pierwsza jest wydawana bezpłatnie. Koszt duplikatu karty wynosi 20 zł.

view szablon artykułu