Aktualności

Sejmik Województwa Pomorskiego ma nową radną. Skąd pochodzi i jak minął jej pierwszy dzień

Karolina Szczygieł, nowa radna Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. Sławomir Lewandowski
Karolina Szczygieł, nowa radna Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. Sławomir Lewandowski

Karolina Szczygieł z Wejherowa zasiliła szeregi klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Zastąpiła na tym miejscu radnego Piotra Wittbrodta, który został wiceburmistrzem Rumi i jego mandat wygasł. Prawdziwą pasją nowej radnej jest rzeźbiarstwo, inspirowane kulturą i tradycją ukochanych Kaszub.


Komisarz Wyborczy w Gdańsku wygasił mandat radnego Piotra Wittbrodta z PO w związku z objęciem przez niego stanowiska zastępcy burmistrza Rumi. Tym samym w skład Sejmiku Województwa Pomorskiego weszła Karolina Szczygieł. Nowa radna złożyła ślubowanie na XXXII sesji SWP 27 lutego 2017 r.

Karolina Szczygieł urodziła się 1 lipca 1982 r. w Wejherowie, jest absolwentką Wydziału Bioinżynierii Zwierząt na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ukończyła także Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim. Działa w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim, oddział w Łęczycach.

Szczygieł zasiadała już w ławach Sejmiku Województwa Pomorskiego, była radną poprzedniej kadencji 2010-2014. Obecnie pracować będzie w Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ale ma też inne zainteresowania. Z domu rodzinnego wyniosła miłość do Kaszub, nic więc dziwnego, że jej pasją jest kultura kaszubska. Z zapałem angażuje się w promocję regionalnych tradycji. I sztuki ludowej, bowiem sama rzeźbi w drewnie. Tworzy przepiękne kapliczki czy figurki Matki Boskiej Sianowskiej. Tę pasję i zdolności odziedziczyła po ojcu, który również zajmuje się rzeźbiarstwem.

- Dzisiejszy dzień był dla mnie niezwykle miły, ale i pracowity – mówi Karolina Szczygieł, nowa radna w Sejmiku Województwa Pomorskiego. – W Sejmiku oprócz pracy w komisjach zamierzam skupić się również na szeroko pojętej promocji regionu.

 

 Odchodzący radny Piotr Wittbrodt bukietem kwiatów powitał Karolinę Szczygieł, swoją następczynię w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. Sławomir Lewandowski
Odchodzący radny Piotr Wittbrodt bukietem kwiatów powitał Karolinę Szczygieł, swoją następczynię w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Fot. Sławomir Lewandowski

 

Sejmik Województwa Pomorskiego to organ stanowiący i kontrolny samorządu województwa pomorskiego. Istnieje od 1998 r. Obecna, V kadencja Sejmiku, trwa w latach 2014–2018.

Sejmik Województwa Pomorskiego składa się z 33 radnych, wybieranych w województwie pomorskim w wyborach bezpośrednich na kadencje trwające 4 lata.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka