Aktualności

Scena Lalkowa w Kwidzynie zaprasza

Dzieci podczas zajęć
Fot. źródło: Facebook

Scena Lalkowa w Kwidzynie przygotowała na grudzień bogaty program wydarzeń kulturalnych. Dla dzieci i rodziców Klub Patrzwork 8, 9, 15 i 16 grudnia 2016 r. organizuje zajęcia twórcze. 9 grudnia odbędą się zajęcia teatralne i pantomima. 10 grudnia będzie można wziąć udział w Układance na cztery ręce albo warsztatach odkrywania niesamowitego świata sztuki. 16 grudnia w ramach Dobranocki Teatralnej będzie można obejrzeć „Szydełkową szopkę babci Klary".

 

Klub Patrzwork – 8, 9, 15 i 16 grudnia, czwartek-piątek, godz. 17.00-19.00

Klub Patrzwork to wyjątkowe miejsce dla dzieci, rodziców i całej rodziny. W domowej atmosferze  dzieci i ich opiekunowie mogą wziąć udział w twórczych zajęciach, podczas których z rzeczy zwykłych będą tworzyć te zupełnie wyjątkowe. Kamień ożyje, butelka zamieni się w groźnego smoka, a kawałek papieru stanie się teatralną marionetką.

Klub jest miejscem spotkań dla wszystkich członków rodziny, w którym dorośli nie tylko będą mogli spędzić czas z dziećmi, ale również będą mieli możliwość spotkać się z innymi rodzicami i porozmawiać, wymienić się doświadczeniami przy kawie i domowym ciastku.

Patrzwork to miejsce, w którym nikt nic nie musi. Tu przychodzisz i jeśli masz siłę i ochotę możesz przejść do twórczego działania, a jeśli nie – możesz grać w planszówki, układać domino, rysować, czytać książki albo patrzeć , co robią inni. Nikt nie będzie oceniał przybyłych na zajęcia.

Zamiast spędzania czasu przed telewizorem, komputerem, playstation w czwartkowe i piątkowe popołudnia dołączcie do Klubu Patrzwork.

Teatr Bez Słów – 9 grudnia, piątek, godz. 17.00

Teatr bez Słów to warsztaty dla dzieci i ich opiekunów. Zajęcia stymulują potencjał twórczy, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Są propozycją spędzenia wolnego czasu we wspólnej kreatywnej zabawie. W warsztatach udział mogą brać wszystkie dzieci i dorośli, nie tylko osoby o artystycznych zapędach. To propozycja, która z pewnością zachwyci również nieśmiałe dzieci. Poprzez wspólne wykonywanie zadań dorosły pokazuje dziecku, w jaki sposób można pokonać nieśmiałość. Dorosły staje się podporą w trudnej sztuce porozumiewania się.

To również warsztaty edukacyjne przybliżające teatr ruchu – pantomimę. Uczestnicy poprzez twórczą zabawę zapoznają się ze specyfiką Teatru bez Słów. Nauczą się odbioru i czytania języka teatru mimu. Na zajęciach dowiedzą się, jak można komunikować się za pomocą ciała, gestu czy mimiki. Rozwiną wrażliwość na język ciała. Opanują, w stopniu podstawowym, świadomość ciała, która prowadzi do prawidłowej postawy, wyrobią nawyk potrzeby ruchu w codziennym życiu, nauczą się również rozluźniania dzięki, której stres będzie tylko wspomnieniem. Warsztaty prowadzi znawca tematu aktor mim Tomasz Madej.

Bilety: 10 zł

Układanka na cztery ręce – 10 grudnia

Układanka na cztery ręce to międzypokoleniowy program dla dzieci i dorosłych o charakterze teatralno-edukacyjnym. Uczestnicy zajęć, podczas sześciu spotkań, krok po kroku poznają, co przydarzyło się bohaterce książki Elin Lindall „Super wakacje z szaloną babcią". Dzięki temu wspólnie przeżyją podróż, która być może bardzo odmienni sposób postrzegania świata i najbliższych. A na koniec będzie można podzielić się zdobytymi doświadczeniem z innymi, gdyż z każdego etapu uczestnicy wyprawy przywiozą pamiątkę. W papierowym teatrze jest miejsce dla każdego, kto lubi podróże i wspólne, rodzinne zabawy ruchowo-plastyczne.

Układanka jest projektem dedykowanym konkretnym grupom, osobom zapraszanym do projektu przez Scenę Lalkową – przedsięwzięcie jest niebiletowane.

Osobliwości muzealne – 10 grudnia, sobota, godz. 12.00

Osobliwości muzealne (dawniej Malarskie szyfry) – to warsztaty wspólnego odkrywania niesamowitego świata sztuki. Przyprowadzając dzieci do muzeów, otwiera się je na świat, pokazuje szersze myślenie, otwiera młode umysły na piękno, estetykę, wrażliwość. Zajęcia odkrywają jak odczytywać kody kulturowe, przybliżają język historii sztuki w sposób prosty i jasny na przykładzie dzieł sztuki znajdujących się w znanych na całym świecie gabinetach osobliwości. Uczestnicy zajęć wirtualnie przeniosą się do świata pełnego tajemnic i wytworów ludzkiej wyobraźni. Stworzą wspólny gabinet osobliwości. Warsztaty prowadzi historyk sztuki Beata Nessel-Łukasik.

  • bilety: 10 zł
  • spotkania trwają 90 min.
  • można brać w nich udział jednorazowo lub cyklicznie.
  • dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami.

Szydełkowa szopka babci Klary – w ramach projektu Dobranocki Teatralne – 16 grudnia, piątek, godz. 18.00

Przy pomocy włóczki i szydełka babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest dzieciątko, Maria, Józef, są trzej królowie, pasterze, zwierzęta i dużo aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tys. lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek wprowadza młodych widzów w niezwykły świat wigilijnej nocy. Spektakl trwa 45 minut.

Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki.  Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy.  W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo.  Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne.  Sprawdza się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju. 

Artystyczne zajęcia w Kwidzynie

  • Scena Lalkowa im Jana Wilkowskiego
  • 8, 9, 10, 15 i 16 grudnia 2016 r.
  • ul. Słowiańska 13
  • Kwidzyn

Zobacz: Scena Lalkowa im Jana Wilkowskiego

 

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności