Aktualności

Samorząd przyjazny energii – konkurs

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/alphaspirit

Samorząd Przyjazny Energii to konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia do 10 lipca 2015 r. mogą przesyłać jednostki samorządu terytorialnego reprezentowane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz, w przypadku Warszawy, także przez poszczególne dzielnice miasta.

Już tylko niecały miesiąc pozostaje na przygotowanie i przesłanie krótkiego zgłoszenia do udziału w konkursie „Samorząd Przyjazny Energii". Konkurs, odbywający się w ramach kampanii edukacyjnej PTPiREE, Polska. Z Energią Działa Lepiej, jest adresowany do przedstawicieli samorządów wszystkich 2478 gmin w Polsce, którzy swoimi działaniami wspierają niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców w Polsce. Laureaci otrzymają tytuł Samorząd Przyjazny Energii, dyplom i pamiątkową statuetkę.

Na zwycięzców czekają także granty inwestycyjne, każdy o wartości 15 tys. zł, które zostaną przeznaczone na działanie budujące niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej uzgodnione pomiędzy laureatem i organizatorem w oparciu o potrzeby danej jednostki samorządu terytorialnego.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Na zgłoszenia organizatorzy czekają jeszcze tylko do 10 lipca. Przykładem działania na rzecz wspierania niezawodności i bezpieczeństwa dostaw energii jest zwiększanie świadomości na temat potrzeb modernizacji i rozwoju sieci elektroenergetycznej w regionie.

Wśród prezentowanych przez samorządowców działań mogą znaleźć się: organizacja spotkań informacyjnych w gminach czy współpraca z ekspertami i organizacjami zewnętrznymi.

Zobaczformularz zgłoszeniowy

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości