Aktualności

Samolotem nad Adriatyk. Latem 2020 polecimy do chorwackiego Zadaru

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły kolejne kierunki lotów w letniej siatce połączeń. Wśród nowości jest połączenie z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Samoloty polecą nad Adriatyk do chorwackiego Zadaru.

 

Pierwszy samolot wystartuje z Gdańska 31 marca 2020 r.

 

Lecimy nad Adriatyk

Loty linii Ryanair do Zadaru (ZAD) to będzie jedyne regularne połączenie Pomorza z Chorwacją. Do tej pory loty nad Adriatyk były jedynie czarterowe. – Bardzo się cieszymy, że Gdańsk od przyszłego sezon letniego zyskuje połączenie z Chorwacją – mówił Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Samoloty z Gdańska do Zadaru będą latać trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Pokonanie około 1110 km pomiędzy lotniskami zajmie dwie godziny. Z Pomorza samoloty startować będą ok. 6.30 lub 13.15 zależnie od dnia. Powrót z Chorwacji zaplanowano o 15.40. – Mamy nadzieję, że będzie to ciekawy i popularny kierunek wakacyjny. Zamiast długiej podróży samochodem nasi pasażerowie będą mogli szybko i komfortowo polecieć na urlop samolotem – dodał prezes Kloskowski.

 

Dobrodošli u Dalmaciji

Zadar jest piątym co do wielkości miastem Chorwacji. Znajdują się tu liczne zabytki, a niektórzy uważają że tutejsze stare miasto niczym nie ustępuje Dubrownikowi. Zadar jest również znany z tzw. morskich organów. To eksperymentalny instrument muzyczny, na którym grają morskie fale. Dzięki położeniu na Jadranskiej Magistrali miasto oferuje dobre połączenia autobusowe z całą Dalmacją. Można też skorzystać z licznych promów Jadrolinji obsługujących nieodległe wyspy. 

view szablon artykułu