Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d7d31bd0-1419-4bfb-a025-6719a2271e8b.jpg Rywalizacja na trąbki, rogi, puzony i tuby. Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych

Rywalizacja na trąbki, rogi, puzony i tuby. Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych

Kto najlepiej zagra na rogu? Kto najlepiej panuje nad instrumentem? O tym zadecyduje międzynarodowe jury podczas konkursowych przesłuchań. Sędziowie zagrają i poprowadzą warsztaty mistrzowskie.

 

Katedra Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaprasza od 2 do 6 maja 2017 r. na VIII Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych.

 

Jaka jest częstotliwość spotkań młodych muzyków?

Konkurs odbywa się co 3 lata i jest jedną z największych tego rodzaju imprez w Europie. Biorą w nim udział muzycy z całego świata, głównie studenci uczelni muzycznych i artyści czynni zawodowo, grający na instrumentach dętych blaszanych: trąbce, rogu, puzonie i tubie. Wiek uczestników w dniu rozpoczęcia konkursu nie może przekraczać 30 lat (tj. urodzonych po 2 maja 1987 r.).

 

Tegoroczni uczestnicy

Do tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 70 uczestników z 24 krajów z całego świata. Program wymaga od młodych muzyków przygotowania utworów umożliwiających wszechstronną prezentację warsztatu wykonawczego i walorów osobowości artystycznej. W finale uczestnikom towarzyszy orkiestra symfoniczna. Dla większości z nich jest niepowtarzalna możliwość występu w charakterze solisty współpracującego z takim zespołem.

 

Kto ocenia młodych muzyków?

Międzynarodowy zasięg konkursu to możliwość konfrontacji dokonań wykonawczych w różnych ośrodkach kształcenia. Spotykają się młodzi muzycy z Europy Zachodniej z wykonawcami z Rosji, Białorusi, Ukrainy, krajów bałtyckich oraz ostatnio USA, Japonii, Korei Płd., a nawet Mongolii. Ich prezentacje ocenia międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą najbardziej renomowani artyści i pedagodzy z całego świata. W tym roku młodych artystów będą oceniać: Kai Bumann (Polska/Niemcy) – przewodniczący jury, trębacz Omar Tomasoni (Włochy), waltornista Kerry Turner (USA), puzonista Jamie Williams (USA) i tubista Dirk Hirthe (Niemcy). Pracami konkursowej komisji kieruje Adam Stachowiak z gdańskiej Akademii Muzycznej.

 

Wystawy towarzyszące

Konkursowi towarzyszy wystawa instrumentów marki Yamaha (4-5 maja 2017 r.) oraz Miraphone (2-6 maja 2017 r.).

 

 

VIII Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych

  • 2-6 maja 2017r., wtorek-sobota
  • Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki, Sala Koncertowa
  • ul. Łąkowa 1-2, budynek żółty
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
  • więcej: Akademia Muzyczna w Gdańsku

Program

2-4 maja 2017 r. – Przesłuchania I etapu

4 maja 2017 r., czwartek – Recitale jurorów: Jamie Williams – puzon, Omar Tomasoni – trąbka (godz. 17.00); Lekcje mistrzowskie: Jamie Williams – puzon (godz. 18.30)

5 maja 2017 r., piątek – Przesłuchania II etapu

6 maja 2017 r., sobota – Przesłuchania III etapu – finał z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod dyr. Zygmunta Rycherta (godz. 10.00); uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i koncert laureatów (godz. 16.30)

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.