Aktualności

Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości

$image_alt
Złoty laur jakości. Fot. materiały prasowe organizatora

Kierujesz przedsiębiorstwem lub pracujesz w firmie, która skutecznie zarządza, produkuje nowoczesne wyroby oraz świadczy usługi na wysokim poziomie? Jeśli tak, to weź udział w 20. edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości. Zgłoszenia można nadsyłać do piątku, 30 września 2016 r. Konkurs patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

 

Organizatorami wydarzenia są Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku oraz Polski Rejestr Statków SA.

Ideą Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości jest promowanie nowoczesnych metod zarządzania opartych na koncepcji kompleksowego zarządzania jakością (TQM – Total Quality Management).

Konkurs ma zachęcić firmy do doskonalenia procesów zarządczych i ułatwić osiągnięcie sukcesu na rynku krajowym i międzynarodowym. Nagroda przeznaczona jest dla organizacji, które reprezentują najlepszą organizację i skuteczne zarządzanie, produkują nowoczesne wyroby oraz świadczą usługi na wysokim poziomie.

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii w zależności od wielkości firmy:

  • mikroprzedsiębiorstwa – do 9 zatrudnionych,
  • małe przedsiębiorstwa – od 10 do 49 zatrudnionych,
  • średnie przedsiębiorstwa – od 50 do 249 zatrudnionych,
  • duże przedsiębiorstwa – powyżej 250 zatrudnionych
  • organizacje publiczne niezależnie od liczby zatrudnionych.


Konkurs przyczynia się do ciągłego doskonalenia organizacji pracy oraz podnoszenia jakości wyrobów i usług firm  z województwa pomorskiego, wspomagając je w konkurowaniu z firmami Unii Europejskiej. Otrzymanie nagrody podnosi rangę zwycięskich przedsiębiorstw i pomaga w osiągnięciu długotrwałego sukcesu. Zdobycie tego prestiżowego w branży wyróżnienia umożliwia przystąpienie do Klubu Pomorskiej Nagrody Jakości. Jego celem jest rozwijanie współpracy w zakresie wymiany wiedzy na temat dobrych praktyk dotyczących zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania jakością.

W skład kapituły konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości wchodzą wybitni specjaliści z dziedziny jakości, przedsiębiorczości oraz innowacyjności, a także przedstawiciele Pomorskiej Rady FSNT NOT w Gdańsku oraz Polskiego Rejestru Statków. Przewodniczącą kapituły jest prof. UG, dr hab. Małgorzata Wiśniewska, funkcję wiceprzewodniczących pełnią prof. PG, dr hab. Piotr Grudowski oraz prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowski.
 

Termin zgłaszania upływa 30 września 2016 r.

Formularz zgłoszeniowy.

Regulamin konkursu.

Zobacz: Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT

 Konkurs o Pomorską Nagrodę Jakości_plakat

 

 

view szablon artykułu