Aktualności

Rozstrzygnięto przetarg na zakup 10 pojazdów szynowych dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

$image_alt

Zarząd Województwa pomorskiego rozstrzygnął dzisiaj postępowanie przetargowe na dostawę 10 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych dla obsługi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Przetarg wygrała firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A., która wykona zamówienie za kwotę 114 156 300 zł. Termin zakończenia dostawy poszczególnych pojazdów - 7 trzyczłonowych i dwóch dwuczłonowych – nastąpi w maju 2015 r.

Przypomnijmy, że wagony będą przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, wyposażone w monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, klimatyzację, a także przystosowane do przewozu rowerów (po 6 specjalnych uchwytów w każdym z pojazdów). Szyby w oknach bocznych i w drzwiach wejściowych będą zabezpieczone specjalną folią powleczoną klejem akrylowym z filtrem UV, o właściwościach antygraffiti (zapobiegająca zarysowaniom i zadrapaniom powierzchni szkła oraz odporna na działanie substancji żrących: rozcieńczonych kwasów i zasad). Pojazdy będą posiadały System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej z monitorami LCD i wyświetlaczami LED oraz zostaną wyposażone w system automatycznego zliczania pasażerów. 

 

Małgorzata Pisarewicz

view szablon artykułu