Aktualności

Rozruszaj stawy!

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Każdy senior, który cierpi na bóle stawów, może spotkać się z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy opowiedzą i pokażą, jak walczyć z bólem, a dzięki temu – pomogą im w codziennej aktywizacji. Bezpłatne spotkanie w ramach programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™" odbędzie się w czwartek, 28 maja 2015 r., w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

Ogólnopolski program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™" już od trzech lat uczy osoby starsze jak skutecznie walczyć z bólem stawów. Powstał z myślą o seniorach, którzy chcą walczyć z uporczywym bólem stawów i nadal cieszyć się sprawnością ruchową. Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami organizowane w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku ma na celu edukację, w jaki sposób walczyć z dolegliwościami stawowymi. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne.

Zajęcia poprowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów pokażą uczestnikom, że wciąż mogą cieszyć się swobodą ruchu. Spotkania obejmować będą wykład prowadzony przez fizjoterapeutę dr Grażynę Brzuszkiewicz-Kuźmicką, prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Mazowieckiego Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Fizjoterapii. Podczas spotkania uczestnicy poznają przyczyny bólu stawów oraz sposoby walki z tą dolegliwością. Następnie odbędą się proste zajęcia ruchowe, obejmujące naukę autorskiego zestawu „12 Ćwiczeń z Voltaren MAX", opracowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Na uczestników czekają także materiały edukacyjne.

W ramach programu uruchomiono także Mobilne Centrum Informacji Voltaren MAX Bus, a w nim m.in.: bezpłatne, indywidualne porady fizjoterapeutów. Centrum będzie dostępne dla chętnych przez cały dzień w miejscu spotkania.

Jeżeli i Ty zmagasz się z codziennym bólem stawów i masz ukończone 60 lat, przyjdź na spotkanie. Nie musisz zabierać ze sobą maty do ćwiczeń. Wystarczy, że pojawisz się w wygodnym stroju sportowym.

Zajęcia – wykład oraz ćwiczenia:

  • 28 maja 2015 r., godz. 10.00
  • Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku
  • ul. 3 Maja 25 a

Więcej informacji na stronie internetowej: www.rozruszajstawy.pl

 

Oprac. AK

view szablon artykułu