Aktualności

Rowerzyści dla transplantacji

$image_alt
Fot. materiały prasowe CIT

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego „ORGANiści" organizuje od 2 do 7 czerwca 2015 r. kolejny rajd rowerowy dla transplantacji. 17 osób, w tym ludzie po przeszczepach serca i wątroby, a także na tandemach – ludzie niewidomi, przejadą ze Szczecina do Gdańska.

Przez całą trasę promować będą transplantacje, zdrowy tryb życia oraz pokazywać, że pasje można realizować niezależnie od ograniczeń i osobistych sprawności.

Na trasie rajdu znalazła się Łeba. Rowerzyści w nadmorskim kurorcie powiatu lęborskiego będą w piątek, 5 czerwca, w godzinach popołudniowych. Zostaną powitani przez łebskich rowerzystów, którzy niedawno wrócili z rajdu Łeba – Mikołajki – Szczyrk, gdzie promowali hasło „Trzeźwo patrzę, trzeźwo jadę" oraz zbierali pieniądze na dziecko chore na mukowiscydozę.

Rowerzyści z Łeby wyjadą na powitanie grupy ze Szczecina. Następnie ok godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Kościuszki 121), podczas którego rowerzyści będą rozdawali oświadczenia woli do transplantacji.

Fot. materiały prasowe CIT, kes©2014.06
Fot. materiały prasowe CIT, kes©2014.06

Tekst: CIT Łeba
Oprac. AK

view szablon artykułu