Aktualności

Rowery do zadań specjalnych. Już w najbliższy weekend w Gdyni Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych

Urząd Miasta Gdyni ma do dyspozycji 10 rowerów e-cargo, które wypożyczać mogą gdyńscy przedsiębiorcy. Fot. Lechosław Dzierżak / gdynia.pl
Urząd Miasta Gdyni ma do dyspozycji 10 rowerów e-cargo, które wypożyczać mogą gdyńscy przedsiębiorcy. Fot. Lechosław Dzierżak / gdynia.pl

Przez dwa dni będzie można testować i sprawdzać w praktyce rowery towarowe. Na zlocie w Gdyni będą obecni właściciele i producenci specjalnych rowerów. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, wykładach i koncercie zespołu Kiev Office.

 

To już piąta edycja Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych w Gdyni.

Przejazd i rowerowy wyścig

W programie zlotu wiele atrakcji zarówno dla posiadaczy rowerów typu cargo, jak i dla tych, którzy są zainteresowani tego rodzaju jednośladami. Będzie można testować rowery cargo oraz tzw. hand-bike, czyli rowery napędzane siłą rąk. Będą też prezentacje użytkowników rowerów cargo o doświadczeniach polskich miast w tym zakresie, specjalne warsztaty i prezentacje książek o tematyce rowerowej. Właściciele rowerów cargo mogą zapisać się na rowerowy wyścig wzdłuż al. Marszałka Piłsudskiego w Gdyni.

Pierwszego dnia zlotu rowerzyści wezmą udział w przejeździe rowerowym ze Skweru Arki Gdynia na ul. Abrahama. Tam odbędzie się bezpłatny koncert zespołu Kiev Office i impreza integracyjna.

Szczegółowy program V Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Towarowych w Gdyni w wydarzeniu na Facebooku.

 

V Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych w Gdyni

  • 7-8 września 2019 r., sobota, godz. 11.00-20.00; niedziela, godz. 9.00-15.00
  • Skwer Arki Gdynia
  • ul. gen Józefa Bema 58
  • Gdynia
  • Wstęp wolny (rejestracja przez formularz Google)
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości