Aktualności

Rolno-kwiatowe targi w Słupsku

$image_alt
Fot. mat. prasowe PODR

Majówkowo-kwiatowo będzie w Słupsku przez dwa dni, 16 i 17 maja 2015 r. Przyjadą producenci sprzętu rolniczego, urządzeń do przetwórstwa rolno-spożywczego, środków ochrony roślin, nawozów i pasz. Będzie wystawa zwierząt pochodzących z najlepszych ośrodków hodowli zarodowej i mnóstwo kwiatów. Dla smakoszy przewidziano pokaz potraw kuchni regionalnej i konkurs kulinarny makaronowe cuda.

 Targi Rolno-Kwiatowe
  Fot. mat. prasowe PODR

 Wystawa zwierząt hodowlanych
  Fot. mat. prasowe PODR

 

 

 


 

Historia targów rolnych sięga roku 1983, kiedy to po raz pierwszy w ramach bardzo popularnej ówcześnie akcji Dni Otwartych Drzwi zorganizowano wystawę zwierząt hodowlanych, pokazy maszyn rolniczych i poletek doświadczalnych. Z czasem DOD przekształciły się w imprezy targowe i tak w czerwcu 1992 roku po raz pierwszy miała miejsce dwudniowa impreza promocyjno-handlowa AgroTargi. W roku 2003 AgroTargi zmieniły nazwę na Targi Rolno-Kwiatowe w Strzelinie i z taką nazwą funkcjonują do dzisiaj. Od niedawna doroczne spotkania odbywają się w Słupsku, gdzie zjeżdżają producenci sprzętu rolniczego, urządzeń do przetwórstwa rolno-spożywczego, środków ochrony roślin, nawozów i pasz. Prezentowane są systemy grzewcze z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (solary, pompy ciepła) oraz tradycyjnych systemów ogrzewania (gazowe, olejowe, stałopaliwowe). Liczną grupę wystawców stanowią również producenci kwiatów rabatowych i balkonowych oraz drzew i krzewów ozdobnych. Kompozycje kwiatowe na targach to istny raj dla wszystkich planujących zaprojektować swój ogród.

Podczas targów imprezą towarzyszącą nr 1 jest wystawa zwierząt hodowlanych, która cieszy się dużym zainteresowaniem rolników, a także zwiedzających. Ekspozycja to przedstawienie zwierząt pochodzących z najlepszych ośrodków hodowli. Każdego roku organizatorzy uatrakcyjniają o nowe ciekawe okazy zwierząt, poczynając od bardzo rzadkiego w naszym kraju gatunku szkockiego bydła mięsnego rasy Highland. Dużą atrakcją są małe koniki polskie, strusie oraz pawie i bażanty pochodzące z okolicznych hodowli. Udział w nich bierze ponad 150 wystawców i rolników hodowców.

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

XXIV Targi Rolno-Kwiatowe
16-17 maja 2015 r., sobota, niedziela
Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku
Oddział w Słupsku
ul. Poniatowskiego 4A
76-200 Słupsk

Więcej: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości