Aktualności

Rodzinne festyny

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ hurricanehank

Interesująco dla rodzin z dziećmi zapowiada się w Sopocie, niedziela, 21 czerwca. Chętni będą mogli wziąć udział we wspólnej jeździe na rowerze, a także festynie dla dzieci bogatym w liczne atrakcje.

 

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na kolejne już ściganie w tym sezonie. Tym razem rowerzyści spotykają się w Sopocie, gdzie dekadę temu odbywało się regularne ściganie na poziomie mistrzostw okręgu. To kolejna impreza dla kolarzy amatorów, z dozwolonym startem na dowolnym rowerze. Wymogiem jest kask na głowie i dwa sprawne hamulce. Nie ma obowiązku startu na szosie, ale na pewno jadący na takim rodzaju rowerze będą mieli znaczną przewagę.

Cyclo sopot_trasa

Trasa doskonale znana – pętla Reja, miejsce wręcz kultowe dla trójmiejskich kolarzy, a dla tych którzy jeszcze tu nie byli – niepowtarzalna okazja do poznania wspaniałego miejsca do jazdy na rowerze, biegania i wszelkiego rodzaju aktywności. Telenot Cyklo Sopot to wyścig na rundzie o długości 5,2 km z tzw. sztywnym podjazdem, przez który zawodnicy w ciągu całego dnia ścigania będą przejeżdżać łącznie kilkadziesiąt razy. To również niesamowita okazja do kibicowania na tzw. ostrym podjeździe i tam też zaplanowano konkurs na najlepszy doping. 

Każda kategoria wiekowa startuje osobno, dzięki czemu uczestnicy rywalizują tylko z rówieśnikami, jest to podyktowane m.in. względami bezpieczeństwa i ograniczoną pojemnością pętli Reja. Atrakcją będzie również dekoracja najlepszych 5 zawodników (we wszystkich kategoriach) na sopockim molo oraz start honorowy i przejazd przez Sopot w asyście pilota policji do pętli Reja, gdzie odbędzie się start ostry (dotyczy kategorii wiekowych M2, M3, M4) z sopockiego mola.

Wodna kraina zabawy na sopockich błoniach w godz. 11.00- 16.00 – wstęp bezpłatny.

Wodna kraina zabawy_plakatDla dzieci przygotowano zjeżdżalnie i skakańce, odbędą się też liczne konkursy o tematyce wodnej z nagrodami, w namiocie eksperymentów będzie można zobaczyć, dotknąć i spróbować, jakie właściwości ma woda. Każdy będzie mógł spróbować, jak się wspólnie chodzi w nartach, a dla najmłodszych przygotowano malowanie buziek, watę cukrową, zabawę kosmicznym piaskiem, dla aktywnych – kącik sportowy. Będzie też budowa oczyszczalni ścieków i warsztaty, jak zrobić coś z niczego czyli niech żyje recycling. Z dziećmi będzie się bawił Lolek Kranicki. Zostanie również rozegrana mini gra miejska. Powstanie też wybuchający wulkan. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 
 

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Rodzinne festyny

  • 21 czerwca 2015 r., niedziela
  • wodna kraina zabawy – sopockie błonia, wejście od. ul. Polnej
  • Telenot Cyklo Sopot – ul. Reja

Oprac. DK


 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości