Aktualności

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ yanlev

W Sierakowicach na orliku, w sobotę, 19 września 2015 r., odbędzie się rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej. Udział jest bezpłatny.

 

 

Program:

  • godz. 14.00 – przywitanie i omówienie przebiegu imprezy
  • godz. 14.10 – pokaz dostępnych gier i atrakcji na orliku
  • godz. 15.30 – rodzinna sztafeta start
  • godz. 15.50 – zakończenie wręczenie dyplomów

W czasie tego wydarzenia odbędzie się również charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek dla chorego Pawła Drewinga.

Na wybranych orlikach na terenie całej Polski odbędą się sportowe pikniki, na których każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Głównym punktem programu będzie rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej, czyli bieg na wytyczonej na orliku trasie. Impreza jest organizowana przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej wspólnie z Fundacją im. Kamili Skolimowskiej i Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Liczbę uczestników i dystans, który przebiegną wszyscy uczestnicy będą sumowane. Na tej podstawie zostanie stworzony ogólnopolski ranking liczby osób, które wzięły udział w rodzinnej sztafecie oraz łączny przebiegnięty dystans, czyli razem będziemy bić rekordy frekwencji i długości przebiegniętego dystansu. Uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowe dyplomy i bransoletki z kauczuku.

Zależy nam na tym, aby podczas rodzinnej sztafety im. Kamili Skolimowskiej zaprezentować konkretne możliwości prowadzenia aktywnego stylu życia. Dzięki szerokiej ofercie zajęć na orlikach, także tych związanych z lekką atletyką, w tym dyscyplin rzutowych. Na orlikach codziennie można aktywnie i ciekawie spędzać czas – mówi Monika Chabior, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, operatora ogólnopolskiej sieci orlików.

Poza rodzinną sztafetą im. Kamili Skolimowskiej na orlikach i innymi zajęciami sportowymi, odbędzie się ogólnopolski konkurs, w ramach którego uczestnicy będą musieli  przygotować, w dowolnej technice, makiety młotów do rzutu młotem. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Muzeum Sportu w Warszawie, upamiętniającej 15. rocznicę zdobycia przez Kamilę Skolimowską złotego medalu olimpijskiego, przypadającą we wtorek, 29 września 2015 r .

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej           plakat zbiórka charytatywna Paweł Drewing 

  • 19 września 2015 r., sobota, godz. 14.00
  • orlik
  • ul. Kubusia Puchatka 7
  • Sierakowice

Więcej informacji na stronie orlika w Sierakowicach.


rodzinna sztafeta_Sierakowice_baner

 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości