Aktualności

Roczna karta wstępu do Hewelianum dla gdańszczan

Fot. Centrum Hewelianum
Fot. Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum wprowadza „Kartę Gdańskiego Odkrywcy" dedykowaną mieszkańcom miasta. Dzięki niej gdańszczanie będą mogli odkrywać naukowe ciekawostki i korzystać ze wszystkich uroków malowniczo położonego Centrum Hewelianum bez ograniczeń.

 

By ją nabyć należy wypełnić dedykowany wniosek, który dostępny jest w recepcji Centrum Hewelianum lub na stronie instytucji. Z wypełnionym wnioskiem należy zgłosić się do recepcji Centrum Hewelianum (budynek Koszar Schronowych), przy głównym placu fortu. Po złożeniu wniosku kartę można zakupić od razu, a raz nabyta upoważnia do nielimitowanej liczby wejść przez 12 miesięcy na interaktywne wystawy gdańskiego centrum nauki – „Dookoła Świata", „Z energią!", „Łamigłówka", „Wehikuł Czasu - Zabawy z Historią". Co ważne, właściciele karty mają pierwszeństwo odbioru biletów na wystawy, czyli nie muszą czekać w kolejce!

Koszt zakupu karty ulgowej to 20 zł, natomiast normalnej 30 zł. Warto pamiętać, że dokonując zakupu „Karty Gdańskiego Odkrywcy" należy dysponować dokumentem potwierdzającym zamieszkanie w Gdańsku!

W weekend 10 i 11 grudnia Centrum Hewelianum zamieni się w fabrykę choinkowych eko-ozdób. Gdańskie centrum nauki zaprasza wszystkich, którzy zechcą zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja i włączyć się w ozdabianie niezwykłej ekologicznej choinki, która już wkrótce stanie na głównym placu, w samym sercu Centrum Hewelianum. Będzie wysoka na 6 metrów i szeroka u podstawy na 3. Jest to więc sporo miejsca do wieszania ręcznie robionych ozdób. Warto zabrać ze sobą zużyte płyty CD, żarówki i inne niepotrzebne rzeczy, które można poddać recyklingowi i właśnie z nich stworzyć piękne świąteczne ozdoby. Udział w atrakcjach odbywa się w ramach biletu do Centrum Hewelianum.

view szablon artykułu