Aktualności

Rockblu Przywidz Festiwal

$image_alt
Fot. mat. prasowe GOK Przywidz

Wczasy na Pomorzu niekoniecznie muszą zaczynać się i kończyć na plaży, w lesie czy na kajakach. Aby dodać im trochę rockowego pazura i nacieszyć oczy niespotykanymi w tych okolicach atrakcjami, warto udać się 7 i 8 sierpnia 2015 r. do Przywidza na Rockblu Przywidz Festiwal.

W dwudziestoleciu międzywojennym Przywidz nazywany był małym Sopotem. Gmina od lat znana jest z organizacji wydarzeń kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim. Jedna z ulic będzie nosić nazwę: bulwar Czerwonych Gitar. Uroczystość otwarcia, podczas której zostanie odsłonięty pomnik upamiętniający gwiazdy polskiego rocka, zaplanowano na 7 sierpnia 2015 r.

Rockblu Przywidz Festiwal składa się z dwóch części: rockandrollowego koncertu i kaszubskiego folwarku. Jubileuszowy koncert na 50-lecie Czerwonych Gitar odbędzie się w piątkowy wieczór, 7 sierpnia. Poprzedzi go odsłonięcie pomnika Korzenie Rocka, wykonanego przez artystę Adama Stachowicza, a także rockandrollowa parada z koncertem Detko Band. W sobotę, 8 sierpnia odbędzie się I Rockowo-Bluesowy Przegląd Zespołów Pomorza. Gwiazdą tego dnia będzie Oldbreakout i Slovenian Girl.

Rockblu to nie tylko rock & roll. Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci w ramach Folwarku Przywidzkiego. Aby poznać lokalną kulturę, będzie można wziąć udział w jarmarku produktów regionalnych i rękodzieł oraz przyjść na festiwal pierogów i gęsich przysmaków. Dzieci zapewne chętnie odwiedzą wioskę indiańską, zobaczą stadninę i wybiorą się na konną przejażdżkę. Starsi mogą w tym czasie spotkać się z Romanem Koperskim – podróżnikiem, który zna Syberię jak własną kieszeń. I jednych, i drugich ucieszy udział w IV Pikniku Oldtimerów i zakończeniu Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Miłośników Citroenów 2CV z kilkunastu krajów, a także prezentacja unikatowych pojazdów z lat 80. XX w. obsługiwanych przez Milicję Obywatelską. Miłośnicy kultury znajdą coś dla siebie podczas wystawy fotografii gwiazd jazzu, rocka, big beatu, klubu Non Stop i festiwalu w Jarocinie.

Organizatorem I Rockblu Przywidz Festiwal jest Gminny Ośrodek Kultury, wspomagają go: Fundacja Sopockie Korzenie, Mega Music, Rock & Roll, Soliton, Stowarzyszenie Classic Moto Story, Sopot Never Sleeps, Automobilklub Toruński i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Sojusz.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Rockblu Przywidz Festiwal
7-8 sierpnia 2015 r., piątek, sobota, godz. 10.00-22.00
Zielona Brama
Przywidz

Bilety na koncert Czerwonych Gitar do nabycia w salonach Empik i na Ebilet.pl. Na pozostałe wydarzenia – wstęp wolny.

Więcej informacji: Rockblu Przywidz Festiwal na Facebooku

 

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności