Aktualności

Robotyka dla pasjonatów

$image_alt

Ogólnopolski Konkurs BOTforYOU, który jest polskimi eliminacjami do Światowego Konkursu Robotyki BotBall w USA odbędzie się w najbliższy piątek w Publicznym Gimnazjum w Przejazdowie. To cykliczna impreza mająca na celu promowanie robotyki wśród młodzieży szkolnej. Wydarzenie honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Konkurs odbędzie się w piątek, 24 kwietnia, o godz. 10.00, w gimnazjum w Przejazdowie, przy ul. Jesionowej 8.

Ideą tego projektu jest integracja młodzieży podczas wspólnej pracy nad ciekawym projektem oraz zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych praktycznym wykorzystaniem wiedzy inżynierskiej do zbudowania oraz zaprogramowania robota, który będzie, jak najlepiej i jak najszybciej rozwiązywał powierzone mu zadania (zestawy NXT, EV3). Projekt ten ponadto pozwala rozwijać pasje, a zarazem uczy wielu przydatnych umiejętności, które mogą zadecydować o naszej przyszłości, a tym samym o losie polskiej nauki.

W pierwszej edycji konkursu pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, marszałka województwa pomorskiego, starosty powiatowego w Pruszczu Gdańskim, wójta gminy Pruszcz Gdański, Politechniki Gdańskiej, PKO BP, KUKA Polska i wielu innych, zaprezentuje się ok. 15 drużyn (ok. 60 osób) z całego kraju.

Główną nagrodą w konkursie BOTforYOU jest zakwalifikowanie się do Światowego Konkursu Robotyki BotBall pod patronatem NASA w lipcu 2015 roku w New Mexico w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby zawodnicy uczestniczący w zawodach stworzyli wspaniałą atmosferę, która nie będzie tylko rywalizacją najlepszych robotów, ale też miejscem spotkania środowiska robotyki, jak i wymiany doświadczeń.

Kontakt do organizatora konkursu: Tatiana Bartkowska, 665-387-359, e-mail BOTforYOU@hotmail.com

 

Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego 

  • Wnioskodawca: Publiczne Gimnazjum w Przejazdowie
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Edukacji i Sportu, tel. 58 32 68 850
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości