Aktualności

Renata Przemyk w Teatrze Leśnym

$image_alt
Renata Przemyk, fot. A. Powierża

W Gdańsku, 23 maja 2015 r. będzie można posłuchać Renaty Przemyk i Gaby Janusz. W pięknej scenerii wrzeszczańskiego Teatru Leśnego koncert, z którym wystąpi Renata Przemyk, z pewnością będzie energetyczny. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje, m.in. „Babę zesłał Bóg", „Kochana", „Odjazd", „Zero", „Ten taniec" , „Bo jeśli tak ma być" oraz kilka piosenek z najnowszej płyty „Rzeźba dnia.

Winda – Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem wielu imprez kulturalnych, gospodarzem Teatru Leśnego. Organizuje dwa festiwale: muzyczny – Gdańskie Noce Jazsowe oraz teatralny – Windowisko.

Teatr Leśny w Gdańsku-Wrzeszczu rozpoczyna sezon koncertem chórów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce 23 maja 2015 r. w sobotę – koncertem Renaty Przemyk. 

Gaba Janusz z zespołem

 • Gabriela Janusz-Zięba – wokal
 • Michał Ciesielski – piano
 • Maciej Milewski – gitara
 • Jarosław Stokowski – kontrabas
 • Łukasz Łapiński – perkusja

Gaba Janusz – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Ukończyła studia na kierunku Wokalistyka Jazzowa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie zatrudniona jest obecnie na stanowisku nauczyciela akademickiego. Współpracuje również z trójmiejskim Teatrem Wybrzeże, biorąc udział w spektaklu (g)DZIE-CI FACECI. Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych pod okiem znakomitych polskich muzyków jazzowych,. Jest laureatką licznych konkursów i przeglądów muzycznych m.in. Europejskich Integracji Muzycznych 2013 (II nagroda) oraz I Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, gdzie w 2011 r. otrzymała Złotą Różę Małego Księcia. Występowała na największych polskich festiwalach jazzowych (m.in. Jazz Jantar, Ladies' Jazz Festival, Festiwal Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach). Za swoje osiągnięcia artystyczne została w 2013 roku uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom. Miała okazję występować razem z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej, takimi jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Krystyna Stańko.

Renata Przemyk – The Best OF

 • Renata Przemyk – wokal
 • Kamil Błoniarz – akordeon
 • Grzegorz Palka – gitary
 • Piotr Wojtanowski – bas
 • Sławek Puka – bębny
 •  Krzysztof Pająk – instrumenty klawiszowe

Renata Przemyk – jej koncert z pewnością będzie energetyczny i nikogo nie pozostawi obojętnym. Jest wokalistką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Jej twórczość można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę, jak i publiczność. W ubiegłym roku świętowała 25-lecie swojej działalności artystycznej.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Majówka w Teatrze Leśnym
23 maja 2015 r., sobota, godz. 19.00
Teatr Leśny
ul. Jaśkowa Dolina 45
Gdańsk-Wrzeszcz

Wstęp – 5 zł

OrganizatorWinda-Gdański Archipelag Kultury

 

 

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności