Aktualności

Relacja z Regat o Puchar Trzech Marszałków

$image_alt
Fot. materiały organizatora

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków, po raz szósty, odbyły się w Krynicy Morskiej, w dniach 25-28 czerwca. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.

W ramach Pucharu Trzech Marszałków organizatorzy utworzyli trzy grupy startowe, dla pierwszych trzech miejsc w każdej grupie były puchary oraz cenne nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody.  W zawodach wzięły udział 43 jachty z Polski, Rosji i Niemiec.  Wyniki regat zaliczane były do eliminacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Nowa formuła regat, a przede wszytskim oprawa artystyczna składająca się z najlepszych krajowych zespołów szantowych, spotkała się z życzliwym odbiorem żeglarzy. 

Żeglarze w grupie I rywalizowali o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Zwycięzcą w tej kategorii została załoga rosyjska płynąca na jachcie Yulia (sternik – Valery Soshkin). Drugie miejsce przypadło polskiej jednostce Quick Livener dowodzonej przez sternika Jacka Zielińskiego, a trzecie ekipie jachtu Irbis z kapitanem Januszem Rutkowskim.

W grupie II, nagradzanej przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pierwsze miejsce przypadło polskiej jednostce Błękitna Bryza z kapitanem Sławomirem Kwiatkowskim na czele, drugie – jachtowi rosyjskiemu Wega dowodzonemu przez Sergeya Zhadobko, a trzecie załodze niemieckiego jachtu ze sternikiem Zygmuntem Zanderem.

W grupie III żeglarze walczyli o Puchar Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Całe podium zajęły polskie załogi, płynące na jachtach: Strefa Ciszy 2 (sternik – Bogdan Justyński), 2 Easy (sternik –Tomasz Makowski) i Emil (sternik – Eugeniusz Daszkiewicz)

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości