Aktualności

Relacja z Garmin MTB Series w Rumi

$image_alt

Druga część cyklu Garmin MTB Series odbyła się w Rumi, w niedzielę, 4 października 2015 r. Zostały rozegrane dwa dystanse – mini – 25 km oraz midi – 50 km, na starcie stanęło 424 kolarzy, a do mety dojechało 396 osób.

Na pierwszej pętli na dystansie midi tempo nadawało trzech zawodników: Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser i Piotr Rzeszutek. Z ponad minutową startą do prowadzącej czołówki po pierwszym okrążeniu wjechał Michał Bogdziewicz i Przemysław Ebertowski. Mocna jazda Krzywego i Kaisera sprawiła, że w okolicy 30 km odpadł Rzeszutek. Na mecie można było śledzić niezwykły finisz, z którego zwycięsko wyszedł Andrzej Kaiser, wyprzedzając Krzysztofa Krzywego zaledwie o 3 sekundy. Trzecim na linii mety był Ebertowski.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Kaiser, przed Krzywym i Ebertowskim. Wśród mężczyzn na dystansie mini pierwsze miejsce zajął Wiktor Stankiewicz.

Wśród kobiet na dystansie midi ponownie bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Łysek, która wyprzedziła Marzene Janczarską i Justynę Jędruszak. Na dystansie mini najlepsza okazała się Elżbieta Wydrowska.

Finałowy etap odbędzie się w Redzie, w niedzielę, 11 października  2015 r.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie zawodów.

Garmin MTB Series to cykl imprez MTB w formule maratonu MTB na północy kraju. Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: mini – ok. 25 km, midi – ok. 50 km.