Aktualności

Relacja z finału Garmin MTB Series

$image_alt
Fot. Maratomania.pl/Labosport.pl

W Redzie, w niedzielę, 11 października 2015 r., odbył się trzeci i ostatni etap wyścigu Garmin MTB Series. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Andrzej Kaiser.

Garmin MTB Series był to cykl imprez – maratonów MTB rozgrywanych na północy kraju, który składał się z trzech zawodów, organizowanych co tydzień. Inauguracja odbyła się w Gdańsku, drugi etap gościł w Rumi, natomiast finałowa edycja miała miejsce w Redzie. To właśnie w Redzie kolarze mieli ostatnią szansę na poprawienie swojej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu, na który składał się łączny czas wszystkich trzech etapów na danym dystansie (mini – 25 km lub midi – 50 km). Suma przewyższeń na krótszym z nich wynosiła 510 m, natomiast na dłuższym 1020 m. Łącznie w imprezie wystartowało 430 kolarzy.

Pierwsi zawodnicy w Redzie na dystansie midi wystartowali o godz. 11.00. Już po pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunęło się trio: Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser i Przemysław Ebertowski i to oni nadawali ton rywalizacji. Na drugiej pętli panowie trzymali się cały czas razem, ale to Kaiser na 4 km przed metą narzucił wyjątkowo mocne tempo i wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samej mety. Zwycięstwo nie przyszło mu jednak łatwo, bo tuż za nim ze stratą dwudziestu setnych uplasował się Ebertowski, a Krzywy wjechał ze stratą dwóch sekund do zwycięzców. Tym samym Andrzej Kaiser nie dał sobie odebrać prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series i to on stanął na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając ubiegłorocznego triumfatora Krzysztofa Krzywego o 1 minutę i 30 sekund oraz Przemysława Ebertowskiego o 3 minuty i 13 sekund.

W rywalizacji kobiet nie miała sobie równych liderka cyklu Katarzyna Łysek, która wyprzedziła Marzenę Janczarską i Justynę Jędruszak. Łysek wygrała klasyfikację końcową Garmin MTB Series 2015 na dystansie midi i została pierwszą osobą, która zwyciężyła we wszystkich trzech etapach w jednym roku.

Na dystansie mini nie miał sobie równych Robert Bannach, który wjechał na metę przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem KostuchemWśród pań pierwsze miejsce w Redzie, jak i w klasyfikacji końcowej cyklu wywalczyła Elżbieta Wydrowska, przed reprezentantką Rosji – Alfią Galeevą i Agnieszką Lewińską. W klasyfikacji generalnej dystansu mini wśród mężczyzn na pierwszym stopniu podium stanęli Arkadiusz Petka, przed Łukaszem Tyszkiewiczem i Michałem Kostuchem.

Na zakończenie ostatniego  etapu każdy uczestnik, który ukończył wszystkie imprezy otrzymał koszulkę finishera cyklu. Zawody w Redzie zakończyły tegoroczny cykl Garmin MTB Series.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości