Aktualności

Realny nierealny człowiek, czyli wystawa w Galerii Kameralnej w Słupsku

Oko w czerwieni_praca Beaty Cedrzyńskiej
Praca Beaty Cedrzyńskiej. Fot. źródło: http://bgsw.pl

Człowieka poza czasem i przestrzenią widzianego w malarstwie Beaty Cedrzyńskiej będzie można podziwiać w Galerii Kameralnej w Słupsku. Wernisaż prac pt. Outsider odbędzie się 20 października 2016 r. Wystawa czynna do 31 grudnia 2016 r.

Beata Cedrzyńska nie stawia za cel narzucania odbiorcy żadnego jednoznacznego przekazu, raczej pragnie wciągnąć go w pewną grę. Liczy na wrażliwość i otwartość widza, na jego interpretację ukształtowaną podczas tworzenia obrazu, która posiada różne znaczenia. Jej prace mają bardzo symboliczny wymiar.

Beata Cedrzyńska uzyskała dyplom na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki w 1999 r. Pracowała na ASP w Gdańsku w latach 2002-2012. Obecnie jest zatrudniona w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na stanowisku profesora nadzwyczajnego, prowadzącego pracownię rysunku i malarstwa; pełni równocześnie funkcję prodziekana Wydziału Sztuki Nowych Mediów w Gdańsku. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i stypendiów, autorką i uczestniczką około stu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

 

Outsider – wystawa malarstwa Beaty Cedrzyńskiej

  • 20 października 2016 r., czwartek – wernisaż
  • wystawa trwa od 21 października do 31 grudnia 2016 r.
  • Galeria Kameralna
  • ul. Partyzantów 31 a
  • Słupsk

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

 

view szablon artykułu