Aktualności

Raz Dwa Trzy gra

$image_alt
Fot. źródło: www.zespolrazdwatrzy.pl

Istnieją blisko ćwierć wieku, na swoim koncie mają dwanaście płyt i niezliczoną ilość koncertów w całym kraju. A teraz zagrają swoje największe przeboje przed kwidzyńską publicznością. Zespół Raz, Dwa, Trzy, bo o nim mowa, wystąpi w piątek, 10 kwietnia 2015 r., w miejskim teatrze.

Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w lutym 1990 r. w Zielonej Górze. Tego samego roku wziął udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, zdobywając Grand Prix festiwalu, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, Nagrodę im. Wojtka Bellona, Nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę Jana Kantego Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu w koncercie Debiuty i otrzymała wyróżnienie. W kolejnych latach uczestniczyła w festiwalach w Krakowie i Opolu.

Szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu, poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości, charakterystyczny dla twórczości lidera grupy Adama Nowaka, dziennikarze usiłowali porównywać z innymi wykonawcami, co nie zawsze oddawało sens przekazu prezentowanego przez zespół. Nietypowe instrumentarium i wyjątkowe dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy.

W 1994 r. album „Cztery" był nominowany do Fryderyków w kategorii Najlepszy album piosenki poetyckiej. Płyta „Niecud", wyprodukowana przez Marcina Pospieszalskiego, otrzymała Fryderyka '99 w kategorii Muzyka alternatywna. Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie Trójki zespół w lutym 2002 r. przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, płyta zyskała status platynowej. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii Muzyka popularna. Rok później ukazał się studyjny autorski album „Trudno nie wierzyć w nic", który ugruntował pozycję zespołu na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. Za tę płytę „RDT" został nominowany do Fryderyków 2003 aż w 7 kategoriach. Otrzymał pięć statuetek.

Skład zespołu:

  • Adam Nowak – gitara, śpiew
  • Grzegorz Szwałek – pianino el., akordeon
  • Jacek Olejarz – perkusja
  • Jarek Treliński – gitara elektryczna, akustyczna
  • Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas

 

Koncert Raz Dwa Trzy - plakat

Koncert Raz Dwa Trzy
—————————————

  • 10 kwietnia 2015 r.
  • godz. 19.00
  • Teatr
  • Kwidzyn, ul. Katedralna 18

 

Bilety: 60 zł

Do nabycia: w kasie teatru, w godz. 15.30-20.30

Rezerwacje: tel. 55 279 34 24

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności