Aktualności

Puste opakowanie za butelkę wody

$image_alt
Fot. mat. prasowe organizatora

Przyjdź na plażę miejską w Helu, przynieś puste opakowanie po napoju (szklane, plastikowe lub aluminiowe) i wymień je w specjalnym kontenerze na butelkę schłodzonej wody Żywiec Zdrój. Specjalna akcja „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie" trwa do 23 sierpnia 2015 r.

Turyści wypoczywający na plaży w Helu za każdą zwróconą butelkę lub puszkę otrzymają jedną niegazowaną wodę Żywiec Zdrój o pojemności 0,5 l. Do maszyny recyklingowej można wrzucać puste, niezgniecione opakowania po napojach: plastikowe (PET), aluminiowe oraz szklane o pojemności 0,2-2,5 l.

Wiele osób wciąż woli wyrzucić zużyte opakowanie do zwykłego pojemnika na odpady niż na surowce wtórne, nawet jeśli jest możliwość segregacji. Każda szklana i plastikowa butelka, a także aluminiowa puszka, może otrzymać drugie życie, jeśli trafi do odpowiedniego pojemnika. Zachęcamy wszystkich odpoczywających na plaży miejskiej w Helu do przyłączenia się do naszej akcji. Wspólnie zadbajmy o naturę, dziękując jej tym samym, za to, że troszczy się o nas na co dzień – mówi Michał Schilbach z firmy Żywiec Zdrój.

Akcji towarzyszy konkurs „Dziękuję naturze", w którym należy zrobić sobie zdjęcie przy kontenerze i umieścić je na jednym z serwisów społecznościowych – Facebooku, Instagramie lub Twitterze – z hashtagiem #dziękujenaturze oraz krótkim dowolnym podziękowaniem dla natury. W przypadku Facebooka, post powinien być publiczny i należy go dodatkowo otagować znacznikiem @ŻywiecZdrój. Jury wybierze 25 najciekawszych odpowiedzi, które zostaną nagrodzone torbami na laptopy, wykonanymi z tworzywa PET pochodzącego z recyklingu.

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka