Aktualności

Przyjdź, posłuchaj, zobacz, pomóż

$image_alt

Gdańskie uczelnie artystyczne, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych, zapraszają 19 stycznia 2015 r. na Noworoczny Koncert Charytatywny. Znane i lubiane utwory o charakterze rozrywkowym zaprezentują studenci różnych wydziałów Akademii Muzycznej. Koncert poprowadzi absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Milena Kanabus.

Inicjatywa, stworzona przez dwie siostry w październiku 2014 r., adresowana jest do małych podopiecznych z Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Na co dzień dzieci w wieku od 6 miesięcy do 21 lat zmagają się z takimi chorobami, jak silna zamartwica okołoporodowa, dysplazja oskrzelowo-płucna, zespół Patau, nowotwór kości kręgosłupa czy zespół Downa. Chcąc odjąć zmartwień opiekunom, a dzieciom podarować iskierkę radości i nadziei, siostry postanowiły zorganizować koncert charytatywny, w który zaangażowali się studenci obydwu uczelni.

Wydarzenie, złożone z 3 części, to koncert, którego repertuar stanowić będą znane i lubiane utwory o charakterze rozrywkowym, które zaprazentuja studenci różnych wydziałów Akademii Muzycznej. Koncert poprowadzi absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Milena Kanabus.

Podczas przerwy studenci Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zapraszają na wernisaż wystawy „Odbitka skrupulatnie powielana", która będzie wystawiona we foyer Sali Koncertowej. Wieczór osłodzi poczęstunek w prawej części foyer.

Podczas całego wydarzenia organizatorzy będą zbierać fundusze dla dzieci z Hospicjum im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, a także akcesoria, które hospicjum potrzebuje na bieżąco. Pieniądze będą zbierać wolontariusze do specjalnych puszek. Na akcesoria zostaną wydzielone oznaczone miejsca, w których będzie można pozostawić cegiełki. Nieustannie potrzebne akcesoria: pampersy, witaminy, odżywki, maści przeciwodleżynowe, środki pielęgnacyjne (kremy do rąk, mydło w płynie, balsam lub oliwka do ciała).

Więcej:

——————————————————————————————————————————————————————

Noworoczny Koncert Charytatywny

19 stycznia 2015 r., poniedziałek, godz. 18.00

Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki, Sala Koncertowa, żółty budynek

ul. Łąkowa 1-2

80-743 Gdańsk

 

Wstęp – wolny

Zobacz:

Więcej:

 

Organizatorzy:

  • Akademia Muzyczna w Gdańsku
  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Patronat honorowy:

  • UM Gdańsk

Patronat medialny:

  • Radio Gdańsk SA
  • Trojmiasto.pl
  • Wrota Pomorza

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości