Aktualności

Przygotuj się do podróży

$image_alt

Wakacje to czas wypoczynku i podróży nie tylko po Polsce. Egzotyczne kraje i zagraniczne wojaże kuszą, jednakże przed wyjazdem warto dowiedzieć się czegoś więcej o wybranym kraju, m.in., czy potrzebna jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. Warto być na bieżąco przed wyjazdem i sprawdzić, czy zaplanowana podróż jest bezpieczna.

Warto zarejestrować podróż w serwisie konsularnym Odyseusz" i korzystać z niego, gdy planuje się pobyt i przebywa poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, MSZ udziela niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. System „Odyseusz" umożliwia również otrzymywanie regularnych powiadomień dotyczących działalności placówki, informacji konsularnych, a także może być wykorzystany w celu rejestracji do udziału w wyborach za granicą.

Jeśli przygotowujesz się do podroży lub poza granicami Polski, znajdziesz się w trudnej czy nowej sytuacji, na tej stronie można znaleźć porady, które mogą pomóc: Polak za granicą

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości