Aktualności

Przegląd Teatrów Wspaniałych – nabór

$image_alt
Wagabunda, Bartoszyce. Fot. mat. prasowe MPTW

Rozpoczął się nabór do XIII Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Doroczne spotkanie zaplanowano od 8 do 12 czerwca 2015 r. Organizator, Stowarzyszenie na rzecz Szkolnictwa Specjalnego, czeka na zgłoszenia do 31 marca.

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych jest projektem skierowanym do środowiska osób niepełnosprawnych, mającym na celu rozwój artystyczny młodych, utalentowanych ludzi, dla których pasją jest teatr. Ideą Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych jest promocja dokonań artystycznych osób niepełnosprawnych poprzez  prezentacje sceniczne. Ponadto, uczestnicy mają możliwości rozwoju poprzez udział w warsztatach teatralnych, podczas których młodzi artyści poznają nowe techniki sceniczne, które przybliżają muzykę teatralną, uczą improwizacji, uruchamiają wyobraźnię, uczą pracy nad ciałem, głosem, pozwalają lepiej wykorzystywać środki wyrazu.

Prezentacjom i warsztatom towarzyszą spotkania z gwiazdami, imprezy integracyjne, edukacyjne i turystyczne. Wszystkim prezentacjom przygląda się jury, które przyznaje Wielką Nagrodę, Nagrodę Specjalną, Nagrodę Jury i wiele wyróżnień.

Adakavas, Litwa. Fot. mat. prasowe MPTW Mimiriczi, Tczew
 Fot. mat. prasowe MPTW

Każdego roku uczestnicy i widzowie są świadkami rozkwitu sztuki tworzonej przez niepełnosprawnych artystów, a rosnące zainteresowanie utwierdza organizatorów w przekonaniu, że niepełnosprawni artyści powinni mieć swoje stałe miejsce w życiu kulturalnym.

Zgodnie z regulaminem Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, 3 wyłonione przez jury grupy zostaną zaproszone po przeglądzie do zaprezentowania się na deskach Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie oraz w Centrum Kultury w Gdyni w terminie 13-15 czerwca 2015 r.

Vladimir Nazar, Sarajewo. Fot. mat. prasowe MPTW Vladimir Nazar, Sarajewo
 
Fot. mat. prasowe MPTW

Termin nadsyłania materiałów zgłoszeniowych upływa 31 marca 2015 r.

Zobacz:

Więcej:

 

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości