Aktualności

Przeboje króla musicalu w Filharmonii Bałtyckiej

$image_alt
Jakub Wocial. Fot. kingataukert.com

Musical to forma muzyczna znajdująca w ostatnich latach coraz większe grono fanów i gorących miłośników. Najnowsza propozycja muzyczna Jakuba Wociala i Tomasza Filipczaka pozwali poznać świat jednej z największych sław musicalowych – Sir Andew Lloyda Webbera. W niedzielę, 24 maja 2015 r., w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert pt. „Największe przeboje króla musicalu: The Best of Sir Andrew Lloyd Webber", prezentujący wybór największych przebojów znakomitego twórcy wielu znanych i cenionych musicali.

„Największe przeboje króla musicalu" to koncert prezentujący przekrojowo twórczość autora tak znanych musicali, jak „Evita", „Jesus Christ Superstar", „Cats" czy „Upiór w Operze". Publiczność usłyszy znane przeboje musicalowe, zarówno w klasycznych jak i zupełnie nieznanych, zaskakujących interpretacjach. Obok utworów zaśpiewanych w oryginale, część wykonana będzie w polskich tłumaczeniach, przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.

Podczas ok. 90-minutowego koncertu wystąpią Jakub Wocial, Paulina Janczak, Edyta Krzemień oraz Wiktoria Maria Jabłońska. Przy fortepianie akompaniować im będzie Tomasz Filipczak, znany z produkcji telewizyjnych takich jak „Taniec z Gwiazdami" czy „Jaka to melodia", oraz wiolonczelistka Justyna Maliszek. Na scenie zaprezentuje się również tancerz Santiago Bello z autorską choreografią.

Największe przeboje króla musicalu. Fot. kingataukert.com
Fot. kingataukert.com

Andrew Lloyd Webber urodził się w 1948 roku w Londynie. Jest światowej sławy kompozytorem i producentem musicali. Swe pierwsze dzieło, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" stworzył jeszcze podczas studiów. Poza dziełami wspomnianymi wcześniej, skomponował między innymi „Sunset Boulevard", „The Woman in White" czy „Love Never Dies". Jego największe dzieła grane są nieprzerwanie od blisko trzydziestu lat w dziesiątkach wersji językowych na scenach całego świata, wraz z Broadwayem i West Endem. Liczbę wykonań poszczególnych spektakli liczy się w tysiącach, a ilość sprzedanych płyt w milionach. W 1992 roku otrzymał za swe zasługi dla kultury brytyjskiej tytuł szlachecki.

 

Największe przeboje króla musicalu „Największe przeboje króla musicalu"
————————————————————

Bilety: 40-120 zł
 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości