Aktualności

Promujmy zabytki naszego regionu

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Na platformie sprinet.pl trwa ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jego celem jest promocja turystyki regionalnej oraz pokazanie walorów zabytków w naszym kraju. Każdy z internautów może zgłosić zabytkowy pałac lub zamek. W konkursie jest już ich ponad 120. Dla autorów najciekawszych wpisów i komentarzy – nagrody.

- Celem konkursu jest popularyzacja zabytków architektury w poszczególnych regionach Polski oraz zwiększenie ich rozpoznawalności pośród społeczności – mówi Monika Sanek-Żmuda prezes firmy Sprinet Polska. - Projekt ma przyczynić się również do lepszego poznania naszego kraju. Chcemy zachęcić do zwiększenia aktywności turystycznej naszego społeczeństwa, a także do zwiedzania zabytków.

Szlakiem Zabytków Ciekawej ArchitekturyNa platformie internetowej sprinet.pl zamieszczono już ponad 120 ciekawych zabytków. To: dwory, kamienice, obiekty przemysłowe, pałace i zamki charakterystyczne dla poszczególnych województw. Większość z nich posiada opis historyczny oraz zdjęcia . Obecnie kolejne obiekty zabytkowe są dodawane do listy, jako atrakcje turystyczne danego regionu. Obiekty są upubliczniane przez samorządy, organizacje turystyczne, lokalne grupy działania oraz miłośników zabytków i turystów.

Takie działanie umożliwia platforma Sprinet, gdzie odbywa się realizacja ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury". Jej funkcjonowanie oparte jest na crowdsourcingu, czyli zaangażowaniu całego społeczeństwa. - Każdy z użytkowników portalu po rejestracji i logowaniu, może zagłosować na wybrany zabytek oraz dodać komentarz związany z pobytem w tym obiekcie, zachęcający do odwiedzenia zabytku lub opisujący przygodę z pobytu w nim – mówi Monika Sanek-Żmuda. - Obiekt zabytkowy, który zdobędzie największa ilość punktów, będzie mógł zrealizować własny indywidualny projekt z wykorzystaniem narzędzia Sprinet. Sądzimy, że idea projektu jest ciekawa, a najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymają zestawy ciekawych upominków – dodaje Sanek-Żmuda.

 

Każdemu z zarejestrowanych użytkowników przysługuje dzienny limit 3 głosów, które może oddać na dowolnie wybrane zabytki. Przy dodawaniu zabytku na platformie Sprinet należy zwrócić uwagę, by znalazł się on w profilu: Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury, wówczas wyświetli się on w konkursowym projekcie. Link do projektu: szlakiemzabytkow.sprinet.pl/szlakiem-zabytkow-ciekawej-architektury

Ogólnopolski projekt pod nazwą „Szlakiem Zabytków Ciekawej Architektury" trwa do 30 czerwca 2015 r.

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości