Aktualności

Projekty zmieniające obraz Pomorza

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

7 października uczestnicy IV Pomorskiego Kongresu Project Management mieli okazję spotkać się z liderami Project Management z całego kraju, aby poznać najlepsze metody zarządzania projektami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Samorząd województwa pomorskiego reprezentował członek zarządu Ryszard Świlski.

„Wyzwania w projektach a kompetencje zespołu projektowego" to temat przewodni kongresu, którego idea powstała prawie pięć lat temu. Otwiera on cykl seminaryjnych i biznesowych spotkań, które odbywają się w ciągu całego roku. Uczestnicy wydarzenia wymieniają się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zagadnień z zakresu zarządzania projektami w różnych sektorach gospodarki.

Prelegenci, którymi byli specjaliści zajmujący się zarządzaniem, opowiedzieli, jak kierować zespołem projektowym, aby efektywnie wykorzystać jego kompetencje, a także przedstawili działania, które należy podejmować w nieprzewidzianych sytuacjach kryzysowych. Wyzwania stawiane organizacjom często zmuszają do podjęcia odpowiednich kroków i szybkiego dostosowania się zespołu do zmieniającego się środowiska projektowego. Uczestnicy kongresu dowiedzieli się również, jak skutecznie realizować projekty zgodnie z założeniami, jak rozpoznać możliwości pracownika i dobrze wykorzystać jego potencjał oraz jak skutecznie motywować zespół podczas realizacji ambitnych projektów. Podczas panelu dyskusyjnego „Projekty zmieniające obraz Pomorza na przykładzie przedsięwzięć realizowanych przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk" specjaliści przedstawili praktyczne zastosowanie technik i umiejętności Project Managera. 

Dobór metody zarządzania w znacznym stopniu wpływa na efektywność i odpowiednie zarządzanie projektem. Pomorski Kongres Project Management to przedsięwzięcie, które przybliża uczestnikom tę tematykę oraz jest okazją do analizy dotychczasowych sposobów zarządzania i pozwoli im na wprowadzenie korzystnych zmian w przyszłości. 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka