Aktualności

Poznasz jednostki pływające z duszą i zwiedzisz jacht, którym podróżował pułkownik Kukliński. Jakie jeszcze atrakcje będą w Gdyni?

Jachty
Fot. Tadeusz Lademann

Rejs do Gdyni i Sopotu, parada jednostek, koncert szantowy i... tort. Tak zapowiada się tegoroczna jubileuszowa edycja X Zlotu Jachtów z Duszą Próchno i Rdza. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 11 października i potrwa do poniedziałku, 14 października 2018 r.

 

W zlocie wezmą udział 34 jachty i prawie 300 członków ich załóg.

 

Rejs z Helu do Gdyni, parada jednostek i …tort

Zlot rozpocznie się w czwartek, 11 października w Helu. W piątek, 12 października, ok. godziny 16, jachty dotrą do Gdyni, gdzie zacumują w basenie żeglarskim przy falochronie wschodnim. Jednostki będą otwarte dla zwiedzających do poniedziałku, 14 października.

Poza rejsem będzie też parada jachtów wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, rejs do Sopotu i koncert szantowy. Nie zabraknie też urodzinowego tortu, którym podzielą się żeglarze uczestniczący w spotkaniu już po raz dziesiąty.

 

Z historią w tle

Wśród jachtów, które wezmą udział w zlocie, bedą takie kultowe jednostki jak: Antica z kpt. Jerzym Wąsowiczem, Barlovento II z kpt. Maciejem Sodkiewiczem czy Legia z Władysławem Tomczakiem. Podczas rejsu Legią płk Kukliński pierwszy raz nawiązał kontakt z wywiadem amerykańskim.

Zlot organizowany jest od 2009 r. Biorą w nim udział klasyczne jachty zbudowane z drewna i metalu.Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekstant – szkoła żeglarstwa, która współpracuje medialnie z portalem Żeglarski.info.

 

X Zlot Jachtów z Duszą Próchno i Rdza

  • 11-14 października 2018 r.

Zobacz: Próchno i Rdza

view szablon artykułu