Aktualności

Pożegnanie wakacji w Centrum Hewelianum

$image_alt

Piknikowanie w przebraniu i udział w konkursie na najlepszą stylizację, zabawy teatralno-plastyczne z samym Ambrożym Kleksem oraz ostatnia okazja, by odbyć historyczny spacer po Górze Gradowej i poznać jej tajemnice – to propozycje Centrum Hewelianum na weekend 30-31 sierpnia 2014 r.
Hewelianum zaprasza na pożegnanie wakacji w wielkim stylu. W ramach akcji „Piknikowanie na polanie" już drugi miesiąc korzystać można z leżaków, darmowej strefy Wi-Fi i pięknych widoków bez ograniczeń. Teraz czas na podróż w przeszłość i… wyjątkowy pokaz mody!
 
Retro Piknikowanie
Już w niedzielę 31 sierpnia na Niskim Czole Kurkowym miłośnicy historii i dobrej zabawy będą mogli piknikować z panoramą Gdańska w tle. Hewelianum zachęca do przebrania się w stylu retro np. w stroje charakterystyczne dla przełomu XIX i XX wieku i wzięcia udziału w wyjątkowym pokazie mody. Warto zabrać też kosze piknikowe, obrusy lub koce i spędzić ostatnie chwile wakacji na świeżym powietrzu.
 
Na autorów najbardziej udanych stylizacji czeka nagroda główna – piknikowy kosz wiklinowy z porcelanową zastawą dla czterech osób. Zdjęcia wszystkich uczestników retro pokazu mody zostaną umieszczone na profilu Centrum Hewelianum na Facebooku. Dzięki temu Internauci będą mogli przyznać „nagrodę publiczności".
 
W godz. 13.00-15.00 dzieci i młodzież w wieku od 6 do 14 lat będą mogły wziąć udział w zabawie przybliżającej osobę Jana Heweliusza i czasy, w których żył. Atrakcję tę zapewni Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.
 
Retro Piknikowanie już w niedzielę 31 sierpnia w godz.: od 12.00 do 15.00.
 
Spotkania z Panem Kleksem
Zarówno w sobotę jak i niedzielę dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, by dołączyć do grona uczniów Pana Kleksa.
 
Najmłodsi wraz z rodzicami wyruszą w podróż w głąb wyobraźni. Pod wodzą Pana Kleksa wymyślą pytania dla Stasia Pytalskiego, będą maszerować po mapie w siedmiomilowych butach czy wcielać się w rolę Samochwały. A do tego zabawy z wierszami Jana Brzechwy, śpiewem i rysunkiem. Udział w atrakcjach zawarty jest w cenie biletu na wystawy interaktywne. Pan Kleks będzie czekał na uczniów w sobotę i niedzielę o godz.: 13.00, 14.00 i 15.00.
 
Dodatkowo o godz.: 11.30 i 13.00 w sobotę i niedzielę będzie można uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w przestrzeni „Laboratorium Pana Kleksa". Zajęcia są oddzielnie biletowane, a koszt udziału wynosi 10 zł od dziecka i 12 zł od opiekuna.
 
view szablon artykułu