Aktualności

Porozumienie z gminą Żukowo w sprawie budowy chodnika na odcinku Gdańsk – Chwaszczyno

$image_alt

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu Ryszard Świlski podpisali porozumienie z burmistrzem Żukowa Jerzym Żurawiczem, w sprawie opracowania dokumentacji budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 218, na odcinku od granicy Miasta Gdańska do Chwaszczyna.

Przedmiotem porozumienia jest wyrażenie woli współpracy mającej na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez budowę ciągu pieszego na odcinku Gdańsk - Chwaszczyno. Gmina Żukowo na wykonanie dokumentacji projektowej przekaże na rzecz województwa pomorskiego środki pomocy finansowej w wysokości 40 tys. zł. Władze województwa będą zobowiązane do zabezpieczenia pozostałych środków niezbędnych do realizacji tego zadania.

 

Fot. Sławomir Lewandowski

Fot. Sławomir Lewandowski

Przewidywany okres opracowania dokumentacji projektowej ustala się na lata 2014-2015. Na mocy porozumienia w bieżącym roku zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej, a w 2015 roku postępowanie na roboty budowlane. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 1 mln zł. Z tych środków wykonanych zostanie ok. 2 km chodników, ścieżki rowerowej oraz zatoki autobusowe. Inwestorem zadania będzie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. 
 

view szablon artykułu