Aktualności

Porozmawiajmy o Moniuszce i jego twórczości. Wydanie nadzwyczajne Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Scena ze spektaklu „Karmaniola…
Scena ze spektaklu „Karmaniola…". Fot. Dominik Werner

Z okazji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zostało zaplanowane wydanie nadzwyczajne Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r. w Starej Aptece.

 

Dyskusyjny Klub Teatralny poprowadzą Weronika Łucyk oraz Tomasz Jocz – pianista, wykładowca akademicki i członek Orkiestry Operetty Narodowej spektaklu „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa" w reżyserii Pawła Aignera. Gośćmi specjalnymi wieczoru będą absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którzy wykonają wybrane pieśni i arie kompozytora.

W trakcie spotkania prowadzący postarają się przybliżyć postać Stanisława Moniuszki i jego twórczość. Ściągną bohatera z przysłowiowego pomnika, by sprawdzić, jakim był człowiekiem i artystą. Zwrócą uwagę na paradoksy twórczości kompozytora i stworzoną wokół niej mitologię czy też niewygodne dla potomnych szczegóły biograficzne.

 

Dyskusyjny Klub Teatralny (wydanie nadzwyczajne)

  • 9 grudnia 2019 r., poniedziałek, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • scena Stara Apteka
  • ul. Teatralna 2
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Wydarzenie jest realizowane w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, dofinansowanych ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności