Aktualności

Ponad 7 mln zł na budowę „Nadmorskiej Sieci Szerokopasmowej”

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowę na realizację przez spółkę TELMAX, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, budowy Nadmorskiej Sieci Szerokopasmowej, realizowanej na terenie powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu zbudowana zostanie telekomunikacyjna sieć szkieletowa i dystrybucyjna, która realizowana będzie w 33 miejscowościach (tzw. "białe plamy") w 5 gminach powiatu: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego. Wartość projektu: 16,35 mln zł, unije dofinansowanie 7,29 mln zł. 

Projekt jest realizowany od września 2012 r. do stycznia 2015 r. i dotyczy budowy światłowodowej sieci dystrybucyjnej (76,9 km) i szkieletowej (100,1 km) o długości 177 km. Brak inwestycji w zakresie sieci światłowodowych doprowadził do ograniczenia usług Internetu szerokopasmowego w ww. gminach tworząc obszary wykluczenia cyfrowego. Celem projektu jest rozwój społeczno-gospodarczy ww. powiatów poprzez rozbudowę regionalnej i lokalnej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego.

 

Małgorzata Pisarewicz

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka