Aktualności

Pomorze na Morze znowu na fali. Pierwsi uczniowie wypłynęli w rejs na pokładzie Zawiszy Czarnego [GALERIA]

Młodzież na Zawiszy Czarnym
Gośćmi Zawiszy Czarnego 24 września 2018 r. byli m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Fot. Aleksandra Chalińska

Aż 600 uczniów pomorskich szkół weźmie udział w jesiennej edycji akcji Pomorze na Morze. Młodzież będzie pływać po Zatoce Gdańskiej między 24 a 28 września 2018 r. Pierwsi na pokład Zawiszy Czarnego wsiedli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach, a po nich w 2-godzinny rejs popłynęła młodzież z I LO w Bytowie.

 

Akacja Pomorze na Morze organizowana jest już po raz jedenasty.

 

20 rejsów dla uczniów z Pomorskiego

Młodzież będzie miała okazję poznać słynny żaglowiec od środka, przyjrzeć się pracy załogi, posmakować uroków morskiej żeglugi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w rejsie. Plan akcji Pomorze na Morze zakłada, że w ciągu pięciu dni odbędzie się 20 dwugodzinnych rejsów.

Rejs Zawiszą to nie jedyny punkt programu tegorocznej akcji Pomorze na Morze. W Gdyni uczniowie odwiedzą także Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie wezmą udział w lekcji muzealnej, związanej z obchodzonym w tym roku stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gośćmi flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego będą uczniowie ze wszystkich szesnastu powiatów województwa pomorskiego, m.in. z Wejherowa, Pucka, Chojnic, Kwidzyna i Malborka.

 

Organizatorem Pomorze na Morze jest Pomorski Związek Żeglarski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Akcja odbywa się w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości