Aktualności

Pomorskie z wizytą w Meklemburgii

Marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, podczas Dni Meklemburgii
Marszałek województwa, Mieczysław Struk

Opowieści o Międzynarodowym Szlaku Bursztynowy, starożytna Faktoria, archeologiczne odkrycia, a nawet żywi żołnierze sprzed wieków – tak w tym roku województwo pomorskie promowało się u naszych zachodnich sąsiadów, podczas dorocznego święta Dni Maklemburgii (8-10 lipca 2016 r.)

Dni Meklemburgii to wydarzenie z 12-letnią tradycją, podczas której niemieckie instytucje, stowarzyszenia oraz regiony partnerskie Meklemburgii Pomorza Przedniego prezentują swoją działalność. Województwo pomorskie obecne jest na tym wydarzeniu od kilku lat ze stoiskiem promocyjnym, na którym co dwa lata prezentuje różne subregiony pomorskie.

Obecni byliśmy w 2006 r. w Ludwigslust poprzez stoisko Stowarzyszenia Turystycznego NORDA, w 2012 r. w Stralsundzie poprzez Lokalną Grupę Działania Żuławy i Mierzeja i promocję Pętli Żuławskiej, w 2014 r. w Neustrelitz poprzez udział Klubu Nowodworskiego i promocję szlaku Żuławskiej Kolei Wąskotorowej.

W tym roku promocja województwa pomorskiego odbyła się z udziałem Faktorii Handlowej i Centrum Kultury i Sportu z Pruszcza Gdańskiego. Prezentacja Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich była wyjątkowym przedsięwzięciem turystyczno-archeologicznym. Przyciągnęła zainteresowanie turystów niemieckich i zagranicznych gości. Nie zabrakło też gospodarza naszego regionu, marszałka Mieczysława Struka.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka