Aktualności

Pomorskie w świecie musicali

$image_alt
Fot. UMWP

Piątek, 7 sierpnia, był na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, bardzo rozśpiewany. Nie mogło być inaczej, skoro Teatr Muzyczny z Gdyni zawitał do Gdańska. Przeboje z musicali wykonywane na żywo doskonale sprawdziły się w scenerii Jarmarku św. Dominika.

Mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze stoisko mogli wysłuchać minirecitali aktorów Teatru Muzycznego. Na Targu Węglowym rozbrzmiewały więc słowa „Bo życie kabaretem jest" czy też „New York, New York" oraz wielu innych, wszystkim dobrze znanych, światowych przebojów musicalowych.

Nie brakło też chętnych osób z publiczności, by spróbować swych sił w różnych konkursach. A było o co walczyć, bowiem prawidłowe odpowiedzi na pytania np. z jakiego spektaklu pochodzi dany utwór czy też ile lat działa teatr, nagradzano darmowymi biletami na spektakle repertuarowe Muzycznego.

Przez cały dzień w pawilonie Pomorskiego na telewizorach oglądać można było fragmenty aktualnych przedstawień Teatru Muzycznego i zapowiedzi nowego repertuaru, a słuchacze Studium Wokalno-Aktorskiego rozdawali gadżety reklamowe teatru, m.in.: ulotki repertuarowe z planem spektakli aż do stycznia 2016 r. Jeśli ktoś chciał się przekonać czy do twarzy mu w ludowym stroju łowickim, mógł zrobić sobie zdjęcie w monidle przedstawiającym scenę z musicalu „Chłopi".

Na tarasie naszego stoiska gościliśmy także dziennikarzy Radia Gdańsk, którzy m.in. na żywo nadawali rozmowę z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego.

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni w ciągu ponad 50 lat istnienia przygotował 300 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. Obecny repertuar teatru to zarówno klasyka gatunku, jak i spektakle prapremierowe. „Zły", „Chłopi", „Ghost", „Shrek", „Avenue Q", „Grease", „Okno na parlament", „Skrzypek na dachu" czy „Spamalot" to tylko niektóre tytuły z bogatej oferty tej największej musicalowej sceny w Polsce! Trzy sceny teatru mieszczą łącznie ponad 1580 widzów. Teatr Muzyczny to również miejsce wielu znaczących festiwali i imprez. Odbywają się tu m.in. Festiwal Filmowy, Ladies Jazz Festival i wiele, wiele innych.

 

Kto następny?
W sobotę, 8 sierpnia, będzie można poczuć się niczym aktor na deskach teatru, przymierzając kostiumy teatralne, które prezentować będzie Teatr Wybrzeże. Tu również do zdobycia będą gadżety i nagrody – bilety na spektakle!

Muzeum Pomorza Środkowego z wystawą reprodukcji prac Witkacego na PCV zaprezentuje się w niedzielę, 9 sierpnia. Będą ponadto stanowiska animacyjne prezentujące wybraną ofertę edukacyjną MPŚ: gra karciana w oparciu o słupską kolekcję prac Witkacego, wykonywanie kwiatów z papieru i kaligrafia. Ciekawą pamiątką będzie obraz, namalowany wspólnie przez wszystkich uczestników Jarmarku.

Przypominamy, że stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez cały Jarmark św. Dominika promuje podległe samorządowi województwa instytucje kultury, edukacji, zdrowia, ochrony środowiska, jak i partnerów województwa, a także pomorskie kulinaria, turystykę i projekty unijne. Na dzieci, młodzież, wszystkich mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji – zapraszamy do naszego stoiska codziennie do 16 sierpnia, w godz. 11.00-19.00  na Targ Węglowy w Gdańsku.

Zobacz również:

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności