Aktualności

Pomorskie na srebro

$image_alt

Piłkarska reprezentacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zwyciężyła w II Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w Piłce Nożnej Halowej. Reprezentacja Województwa Pomorskiego, gospodarz i zarazem obrońca tytułu, zajęła drugie miejsce.

Turniej odbywał się w dniach 14-15 marca br. w Gniewinie w miejscowej hali widowiskowo-sportowej. Uczestniczyło w nim 13 drużyn. Zabrakło jedynie reprezentantów województw: podlaskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. 

Pomorskie rozpoczęło udział w mistrzostwach od zwycięstwa z Mazowszem 2:0. W drugim meczu gospodarze ulegli reprezentantom Podkarpacia 1:2, ale juz w kolejnym meczu zrehabilitowali się i po zaciętym pojedynku wygrali z drużyną województwa lubuskiego 3:2 awansując tym samym do ćwierćfinału. Tam przeciwnikiem była ekipa z Dolnego Śląska, z którą reprezentacja województwa pomorskiego wygrała 1:0. 

W półfinale Pomorskie pokonało z kolei reprezentacje Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego 4:1, w finale zaś nie sprostali drużynie województwa śląskiego, która wyjechała z Gniewina ze złotymi medalami. 
 


Reprezentacja województwa pomorskiego w piłce nożnej: (od lewej stoją): Rafał Klawikowski, Ryszard Świlski, Michał Kukliński, Sebastian Salamon, Piotr Łasowski, Rafał Grabusiński.
(od lewej na dole): Andrzej Kowalczys, Maciej Kowalczuk, Sławomir Lewandowski, Zbigniew Czajka, Dawid Bloch i Potr Bejrowski.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Grzegorza Mulawę (województwo lubelskie), najlepszym bramkarzem zostałTomasz Łydka (województwo opolskie), zaś tytuł króla strzelców powędrował do Piotra Bejrowskiego(województwo pomorskie) i Kamila Nalewki (województwo mazowieckie), którzy strzelili dla swoich drużyn po 6 goli. 

Organizatorzy postanowili, że w tym roku zamiast tradycyjnych pucharów każda z drużyn otrzyma miniaturę kaszubskiego diabła, który jednocześnie będzie doskonałą pamiątką z Kaszub. 

Specjalne podziękowania dla Zbigniewa Walczaka, Wójta Gminy Gniewino, za zaproszenie uczestników mistrzostw do Gniewina, dla Piotra Klechy, prezesa zarządu KTS-K GOSRiT Luzino za pomoc w organizacji turnieju oraz dla Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. Klasyfikacja końcowa: 

1. Śląskie 
2. Pomorskie 
3. Lubelskie 
4. Opolskie 
5. Podkarpackie 
6. Warmińsko-Mazurskie 
7. Dolnośląskie 
8. Świętokrzyskie 
9. Małopolskie 
10. Łódzkie 
11. Mazowieckie 
12. Lubuskie 
13. Kujawsko-Pomorskie 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka