Aktualności

Pomorskie Dni Energii 2014

$image_alt

Tematem przewodnim największej w północnej Polsce imprezy energetycznej Pomorskie Dni Energii w tym roku będzie „Poznaj swoją energię". To już 4. edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 23-24 października 2014 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. Uroczystego otwarcia w czwartek, 23 października o godz. 10, dokonają marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz członek Zarządu Ryszard Świlski.
Pomorskie Dni Energii to okazja dla wszystkich mieszkańców Pomorza, aby zgłębić wiedzę na temat tego, czym jest energia i jak się ją pozyskuje. Przystępna prezentacja na temat nowoczesnych rozwiązań energetycznych, ciekawe eksperymenty, dyskusje i zabawy oraz rozmowy z wystawcami zainteresują nawet najmłodszych uczestników. Odwiedzający dowiedzą się więcej na temat efektywnego wykorzystywania energii w codziennym życiu, a eksperci zaprezentują wykorzystanie alternatywnych źródeł energii i pokażą, jak z nich korzystać. Będzie to także okazja do rozmów o łupkach, o metodach poszukiwań i wydobycia oraz o znaczeniu dla środowiska naturalnego. W programie zaplanowano mnóstwo atrakcji, np. zainteresowani będą mogli zbudować własny pojazd z klocków Lego i wybrać, jakim rodzajem energii ma być zasilany, dowiedzieć się, jaki wpływ na zdrowie mają różne źródła energii czy też zapoznać się, jak są montowane kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne.
 
Pomorskie Dni Energii to miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń między ekspertami czy przedsiębiorcami, ale też miejsce nauki i zabawy dla odwiedzających. Ważną kwestią jest świadome i efektywne wykorzystywanie energii, działania i wiedza społeczeństwa na temat ochrony środowiska oraz regionalne inicjatywy na rzecz zrównoważonej energii. Podczas PDE wszystkie te tematy są w zrozumiały i ciekawy sposób przybliżane uczestnikom.
 
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej we współpracy z samorządem województwa pomorskiego. Projekt dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 
 
⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 
 
Pomorskie Dni Energii 2014
23-24 października 2014 r. , czwartek, piątek
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
ul. Żaglowa 11
Gdańsk
 
Więcej:

 

 Opr. BMG
view szablon artykułu