Aktualności

Pomorskie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pióro i wizytownik z bursztynem przekazane przez samorząd województwa pomorskiego na licytację podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Pióro i wizytownik z bursztynem przekazane przez samorząd województwa pomorskiego na licytację podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. UMWP

Jak co roku pomorski samorząd wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem marszałek Mieczysław Struk i przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt przekazali na licytację wyjątkowe prezenty, w tym m.in. możliwość otwarcia lutowej sesji regionalnego parlamentu. Dodatkowo osoba, która zaoferuje za to największą kwotę, otrzyma dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną premierę spektaklu w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

 

Każda złotówka, która może sprawić, że uratujemy komuś życie, jest ważna. Pomorscy włodarze mają nadzieję, że na Pomorzu wciąż jest wielu ludzi, którzy chcą pomóc i podczas tegorocznego finału również włączą się w akcję WOŚP.

- Przechodziliśmy przez te 25 lat nie tylko piękne, ale i trudne chwile – mówi marszałek Mieczysław Struk. – Pod adresem fundacji i samego Jerzego Owsiaka padały różne oskarżenia. Zdarzało się, że ktoś ostentacyjnie odmawiał udziału w tej największej na świecie akcji charytatywnej, orkiestrową rodzinę okradziono nie raz, ale jednak co roku w styczniu większość z nas bierze udział w tym niebywałym święcie ludzi dobrej woli i ciągle jesteśmy razem.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za każdy ofiarowany grosik, a zwłaszcza tym Pomorzanom, dla których ten grosz stanowi ważną pozycję w codziennym budżecie. To wielka ofiara serca, której nie da się przecenić – dodaje marszałek Struk.

Od lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera szpitale podległe samorządowi województwa pomorskiego. Po środkach własnych samorządu, dotacjach unijnych, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest trzecim darczyńcą dla pacjentów z Pomorza.

- Niezmuszani, od 25 lat przychodzimy na koncerty i wydarzenia WOŚP, a przede wszystkim wrzucamy do puszek i wydajemy na aukcjach, ile kto może. Od złotówki po grube tysiące – mówi przewodniczący pomorskiego sejmiku Jan Kleinszmidt. – Ważne jest również to, że każdy z nas, wchodząc do któregokolwiek szpitala, może zobaczyć na własne oczy, co kupił i dla kogo. To konkretny sprzęt dla konkretnego dziecka, a od kilku lat także dla seniorów. Byliśmy dziećmi, mamy dzieci, będziemy starzy. Robimy to więc także dla siebie i swoich bliskich.

Pomorskie władze przekazały na licytację WOŚP:

  • pióro ze skórzanym wizytownikiem dekorowane bursztynem bałtyckim wraz z certyfikatem,
  • tabakierę srebrną dekorowaną bursztynem,
  • obraz z motywem klifu w Orłowie,
  • filiżankę porcelanową z limitowanej edycji „!Pomorskie",
  • możliwość otwarcia lutowej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego wraz z dwuosobowym zaproszeniem na premierę odbywającą się w 2017 r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (Radosław Paczocha, „Urodziny, czyli ceremonia żałobna w czasach radosnego świętowania" w reżyserii Adama Orzechowskiego),
  • dwuosobowe zaproszenia na premiery spektakli w Teatrze Wybrzeże: wg Williama Shakespeara „Zakochany Szekspir" w reżyserii Pawła Aignera, a także „Śmierć białej pończochy", w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Wszystkie te przedmioty można licytować na stronie Aukcje WOŚP wybierając użytkownika MiastoGdansk.

Ponadto Regionalne Centrum Wolontariatu otrzymało pakiet gadżetów promocyjnych Urzędu Marszałkowskiego, które trafią do puli nagród loterii fantowej, przeprowadzanej podczas finałowej niedzieli, 15 stycznia 2017 r.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka