Aktualności

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora po raz kolejny w krajowej czołówce

Logo Invest in Pomerania

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora znalazło się na drugiej pozycji wśród 16 regionalnych partnerów, które otrzymały tytuł Certyfikowanego Partnera Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PCOI działa w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, skupiającej najważniejsze instytucje w regionie związane z obsługą inwestorów zagranicznych.

6 grudnia 2016 r., w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca rok i sytuację na rynku inwestycyjnym. Ogłoszono również wyniki certyfikacji przeprowadzonej wśród 16 Regionalnych Centrów Obsługi Inwestora Polsce.

PAIiIZ raz na 3 lata przeprowadza wśród swoich regionalnych partnerów trzyetapowy proces certyfikacji upoważniający Regionalne Centra Obsługi Inwestora do posługiwania się tytułem Certyfikowanego Partnera PAIiIZ.

Pierwszy etap certyfikacji polegał na ocenie dotychczasowej współpracy przy prowadzonych projektach inwestycyjnych. Następnie w trakcie wizyt certyfikacyjnych w siedzibie RCOI, weryfikowano zarówno przygotowanie merytoryczne jak i techniczne do obsługi potencjalnego inwestora. Ostatni etap stanowiła prezentacja regionu przeprowadzana w języku angielskim przez pracownika RCOI. 

W trakcie oceny brano pod uwagę bazę aktualnych ofert inwestycyjnych z regionu, potencjalnych poddostawców i kooperantów dla inwestorów oraz zakres posiadanych informacji gospodarczych o potencjale inwestycyjnym danego województwa (w tym dostęp do aktualnych raportów opracowań i prezentacji). Aby uzyskać pozytywny wynik certyfikacji, należało otrzymać minimum 75 proc. punktów.

Województwo pomorskie uplasowało się na drugim miejscu z wynikiem 92 proc., tuż za Centrami Obsługi Inwestora z województw opolskiego i zachodniopomorskiego, które uzyskały 94 proc

- Pomorze po raz kolejny zostało wyróżnione za profesjonalną obsługę inwestycyjną. Miejsce na podium nas cieszy – mówi Marcin Piątkowski, dyrektor Invest in Pomerania, inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. – Szerokie partnerstwo i silne zaangażowanie wielu instytucji umożliwia tworzenie dobrze rozwiniętego system obsługi inwestora działającego na zasadzie one stop shop. Dzięki temu każdy może liczyć na naszą szybką reakcję i kompleksowo przygotowaną ofertę inwestycyjną w pełni dopasowaną do indywidualnych wymagań – podsumowuje Piątkowski.

Certyfikat dla Pomorskiego Centrum Obsługi InwestoraPomorskie Centrum Obsługi Inwestora działa w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, skupiającej najważniejsze instytucje w regionie związane z obsługą inwestorów zagranicznych. W 2016 r. zakończono z sukcesem 9 nowych projektów, które stworzą w województwie pomorskim kolejne 1000 miejsc pracy. Dzięki tegorocznym inwestycjom firm, takim jak Eltel, DGC, Fujufilm czy ManpowerGroup Solutions, dynamicznie rozwija się sektor BPO/SSC i IT.

Nie zabrakło także nowych inwestorów w sektorze produkcyjnym, m.in. otwarto prototypownię chińskiej firmy Chunxing Group, będącej jednym z wiodących producentów komponentów aluminiowych na świecie.

W latach 2008-2016 w ramach Invest in Pomerania obsłużono blisko 700 projektów inwestycyjnych, zrealizowano ponad 1400 różnych usług związanych z przedstawianiem ofert inwestycyjnych, przygotowaniem analiz ekonomiczno-prawnych i organizacją wizyt inwestorskich. Działania te doprowadziły do zakończenia z sukcesem 66 projektów, w ramach których inwestorzy zadeklarowali utworzenie prawie 11 tys. miejsc pracy. 

 

Więcej informacji na:
stronie Invest in Pomerania
Facebook - Invest in Pomerania

view szablon artykułu