Aktualności

Polskie animacje dla dzieci

$image_alt
Fot. mat. prasowe IKM

Dziecięcy Klub Filmowy i O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji, zapraszają 12 kwietnia 2014 r. do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku na pokazy animacji dla dzieci w wieku przedszkolnym (godz. 15.30) i wczesnoszkolnym (godz. 17.30). „Teraz dzieci mają głos" to nowa kategoria festiwalu O!PLA, w której to najmłodsi widzowie oceniają konkursowe animacje. Wstęp – wolny.

Dziecięcy Klub Filmowy i O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji, zapraszają 12 kwietnia 2014 r. do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku na pokazy animacji dla dzieci w wieku przedszkolnym (godz. 15.30) i wczesnoszkolnym (godz. 17.30). „Teraz dzieci mają głos" to nowa kategoria festiwalu O!PLA, w której to najmłodsi widzowie oceniają konkursowe animacje. Wstęp – wolny.

Dziecięcy Klub Filmowy w IKM. Fot, mat. prasowe IKM  Dziecięcy Klub Filmowy w IKM
  Fot. mat. prasowe IKM

O!PLA to nowość w programie Dziecięcego Klubu Filmowego. Po raz pierwszy w Gdańsku będzie możliwość oglądania najnowszych polskich animacji w ramach O!PLA – ogólnopolskiego festiwal filmów animowanych, dotąd adresowanego tylko do dorosłych. W tym roku w programie pojawił się blok filmów dla dzieci „Teraz dzieci mają głos".

Nagrody twórcom animacji w O!PLI przyznają widzowie – dzieci będą głosowały na najlepszy według nich film za pomocą specjalnych kart. Wstęp – wolny, wyjątkowo na tę edycję Dziecięcego Klubu Filmowego nie obowiązują zapisy.

Kolejne spotkanie Dziecięcego Klubu Filmowego, na którym pokazany zostanie film „Twardziele" w reżyserii Christiana Lo, odbędzie się 10 maja 2015 r. Film dla dzieci w wieku 10-12 lat.

O!PLA, miniatura plakatu, kliknij i powiększ

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA odbywa się w 51 miejscach w Polsce od 21 marca do 24 maja 2015 r. Jest to trzecia edycja odbywającego się od 2013 r. festiwalu. Podstawą O!PLA 2015 jest konkurs najnowszej polskiej animacji skierowanej do widzów dorosłych, przeprowadzony w 6 kategoriach: Studyjnej, Szkolnej, Off, Animowany Wideoklip, Formanimy i Animowane fraszki. Nowością będzie konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, na którym to młodzi i najmłodsi widzowie ocenią najnowsze polskie animacje dla dzieci.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Dziecięcy Klub Filmowy – polskie animacje dla dzieci w ramach festiwalu O!PLA
12 kwietnia 2015 r., niedziela

  • godz. 15.30 – dzieci w wieku przedszkolnym
  • godz. 17.30 – dzieci w wieku wczesnoszkolnym

sień Instytutu Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40
Gdańsk

Wstęp – wolny, wyjątkowo na to spotkanie DzKF nie obowiązują zapisy.

Więcej:

Opr. BMG

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności