Aktualności

Polish Boogie Festival

$image_alt
Boogie Boys, fot. mat. prasowe zespołu na Facebooku

Do Człuchowa w dniach 23-26 lipca 2015 r. na Polish Boogie Festival, jedyny taki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, ponownie przyjadą największe gwiazdy światowego boogie, rock'n'rolla, rockabilly i bluesa. W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: The Kingbees, Danny& The Wonderbras, Steve Big Man Clayton, Stanley Breckenridge, a także polskie zespoły The Real GoneTones oraz pomysłodawcy wydarzenia – Boogie Boys.

 

Polish Boogie Festival – jedyny w Polsce i Europie środkowej festiwal boogie-woogie. Powstał w roku 2005 z inicjatywy pasjonatów gatunku, muzyków grupy Boogie Boys: Bartka i Szymona Szopińskich, Michała i Bartka Cholewińskich oraz Henryka Szopińskiego, którzy długo szukając odpowiedniego miejsca dla tego przedsięwzięcia, trafili na Miejski Dom Kultury w Człuchowie i Stowarzyszenie Pro Kultura. Od tej pory wspólnie realizują wymarzony projekt.

Polish Boogie Festival jest wyjątkowym wydarzeniem ze względu na unikatowe połączenie mistrzowskiej muzyki i pięknej scenerii. Od samego początku festiwal zapraszał największe gwiazdy światowej sceny gatunku. Co roku wybitne i legendarne nazwiska przylatują do Człuchowa na jedyny, ekskluzywny koncert. W ten sposób Człuchów, Pomorze i Polska znalazły się w elitarnym gronie gospodarzy międzynarodowych festiwali boogie-woogie. Wydarzenie to promuje nie tylko oryginalną muzykę, ale także inne dziedziny kultury z nią związane: taniec boogie-woogie, fotografię, film. Polish Boogie Festival to jedyny taki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej. Boogie-woogie, blues, rockabilly sprawiają, że nogi same rwą się do tańca, a na twarzy króluje uśmiech.

Wśród nazwisk goszczących na estradzie Polish Boogie Festival znalazły się tak wybitne postacie, jak: Al Copley, Rob Rio, Mitch Woods, Bob Seeley, Mike Sanchez, Ron Thompson, Harriet Lewis, Christoph Steinbach, Nico Brina, Joe Bonsack, Clemens Vogler, Richie Loidl, Boogie Boys i wielu innych. Z każdym kolejnym rokiem festiwal przyciąga kolejnych, nowych fanów boogie-woogie, swinga i rock'n'rolla. Trwajace tydzień święto niepowtarzalnego stylu jest świetną okazją do nauki tańca boogie-woogie, spotkania z zapomnianą kinematografią i wreszcie muzyczną ucztą. Człuchów stanie się światową stolicą boogie.

Fotografe: mat. prasowe Polish Boogie Festival

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Polish Boogie Festival
23-26 lipca 2015 r., czwartek-niedziela
Człuchów

Bilety:

  • dzień pierwszy – 10 zł
  • dzień drugi – 25 i 35 zł
  • dzień trzeci – 35 i 45 zł
  • karnet – 65 zł

Więcej:

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności