Aktualności

Pola Nadziei na Pomorzu

$image_alt
Fot. Arek Wegner

W ostatnią niedzielę, 6 kwietnia, w kilku pomorskich miastach odbyła się kampania „Pola Nadziei na Pomorzu 2014". W Gdańsku, w wydarzeniach organizowanych przez Fundację Hospicyjną wzięła udział wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń.

Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń wzięła udział w Korowodzie Pól Nadziei. Barwny pochód, na czele z Orkiestrą Straży Granicznej i z udziałem zespołu pracowników hospicjów, ich podopiecznymi wraz z rodzinami, wolontariuszami i przyjaciółmi przemaszerował spod Złotej Bramy do Fontanny Neptuna. Następnie w Sali Wety Ratusza Głównomiejskiego odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Wolontariusza oraz wręczenia pamiątkowych statuetek. 

W ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu 2014" przez cały dzień wolontariusze w charakterystycznych żółtych koszulkach, zbierali do oznakowanych puszek datki na hospicja. W tym roku, wzorem ubiegłych dwóch lat, beneficjentami wielkiej kwesty byli: Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Dom Hospicyjny im św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni i Hospicjum pw. O. Pio w Pucku. 


Jak przypominają organizatorzy, w opiece nad człowiekiem chorym, cierpiącym i umierającym, oprócz profesjonalizmu i oddania, ważne są też pieniądze.

 

Sławomir Lewandowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka