Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d7aaada3-f309-4726-8c9f-e8338db51e40.jpg Pokój w hostelu zamiast pobytu w szpitalu. W jakich warunkach mieszkają pacjenci w Gdyni?

Pokój w hostelu zamiast pobytu w szpitalu. W jakich warunkach mieszkają pacjenci w Gdyni?

Wnętrze hostelu i marszałek Mieczysław Struk

27 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 5-osobowych to efekt remontu jednego z budynków Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

 

Po rozbudowie baza noclegowa zwiększyła się z 11 do 27 łóżek. Pacjenci mogą korzystać z 3 pokoi jednoosobowych, 2 pokoi 2-osobowych z węzłem sanitarnym oraz 10 pokoi dwuosobowych.

 

Nie muszą leżeć w szpitalu

Hostel przeznaczony jest dla pacjentów mieszkających poza Trójmiastem, którzy poddają się radioterapii, ale nie wymagają stałej opieki szpitalnej. Dzięki utworzeniu zespołu noclegowego pacjenci nie muszą oczekiwać na zabieg w warunkach szpitalnych, tym samym zwalniając miejsce kolejnym, którzy oczekują w kolejce na przyjęcie na oddział.

Dużą zaletą obiektu jest jego bliskość z Oddziałem Radioterapii, na którym przez całą dobę dyżuruje lekarz, który w razie potrzeby udzieli pomocy.

Pacjenci mają do dyspozycji m.in. kuchnię wyposażoną w lodówkę, czajnik, mikrofalówkę, sztućce i naczynia, świetlicę z telewizorem oraz bibliotekę.

Pobyt pacjentów w całości jest finansowany przez NFZ.

 

Duże zainteresowanie wśród pacjentów

Miejsca noclegowe znajdują się na ternie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Budynek położony w malowniczej dzielnicy Gdyni, blisko morza i plaży, a także rezerwatu krajobrazowego Kępa Redłowska, zachęcają do spacerów i szybszego powrotu do zdrowia. Wnętrze zespołu noclegowego zostało udekorowane zdjęciami autorstwa Kamili Kwidzińskiej.

Całkowity koszt wyniósł ponad 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł pochodziło z budżetu województwa pomorskiego. W latach 2015-2016 wyremontowano 11 pokoi. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pacjentów tą formą oczekiwania na zabieg, w 2016 r. hostel został rozbudowany o kolejne 16 łóżek.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.